Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Enrico Macias, 58 yıl sonra aynı sahnede
Enrico Macias, 58 yıl sonra aynı sahnede
Cezayirli usta şarkıcı Enrico Macias, bundan 58 yıl önce Kervansaray adıyla hizmet veren Cahide Müzikhol sahnesine yeniden adım attı. Usta isim, aynı sahneyi görünce oldukça duygulandı.
Kültür Sanat 30 Nisan 2019 - 12:12

Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında İstanbullu dinleyicileriyle buluşan Enrico Macias, konserin ardından soluğu Cahide Müzikhol’de aldı. 1960'lı yıllarda ‘Kervansaray' adıyla hizmet veren Cahide Müzikhol, Macias'ın İstanbul'da ilk konser verdiği mekan olarak tarihe geçmişti. Dünyaca ünlü sanatçı, bu nedenle mekandan içeri adımını atar atmaz oldukça duygusal anlar yaşadı.


Leyla Alaton, Korhan Abay, Birce Akalay, Celil Nalçakan gibi ünlü isimlerin katıldığı kutlama yemeğinde Macias, ısrarlara dayanamayınca 58 yıl önce bir hafta boyunca çıktığı tarihi mekanın nostaljik sahnesine yeniden adım attı ve kemancısı Kamel Labbaci birlikte özel davetlileri için mini bir konser verdi.

Macias daha sonra Linet'in keyifli şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşadı.

 

Son güncelleme: 13:18 - 30.04.2019