Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Enver Aysever: “Türkiye’de erkekler her şeyi bildiğini zannediyor, kadınlar okuyor”
Enver Aysever: “Türkiye’de erkekler her şeyi bildiğini zannediyor, kadınlar okuyor”
İzmir'de düzenlenen söyleşiye katılan Gazeteci-Yazar Enver Aysever, Türkiye’de kitap okuyanların yüzde 80’inden fazlasının kadınlardan oluştuğunu söyleyerek, “Erkekler her şeyi bildiğini zannediyor, kadınlar da okuyarak öğrenmeye çalışıyor” dedi.
Kültür Sanat 12 Nisan 2018 - 11:15

Gazeteci, program yapımcısı ve sosyolog olmasının yanı sıra ‘Yazgıcılar’, ‘Gece Bekçisinin Rüyası’, ‘Bir An Bin Parça’ gibi romanlarıyla yazar kimliğiyle de tanınan Enver Aysever, Bornova Belediyesinin düzenlediği “Usta Kalemler Edebiyat Söyleşileri” ne konuşmacı olarak katıldı. ‘İyi Sorularla Geleceği Tasarlamak’ konulu söyleşinin moderatörlüğünü edebiyatçı Gülşah Elikbank yaptı.

enver-2

Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşide edebiyat ile ilgili görüşlerini açıklayan Aysever, çarpıcı bir tespit de yaptı. Türkiye'de kitap okuyanların yüzde 80'in üzerinde kadınlardan oluştuğunu dile getiren Aysever, “Türkiye'de erkekler her şeyi bildiğini zannediyor. Kadınlar da okuyarak öğrenmeye çalışıyor” diye konuştu. İHA

Etiketler