Erdem Yener yönetmenliğe soyundu

Erdem Yener, Çıplak adlı son albümünün ikinci video klibini 'Olsun' isimli şarkısı için çekti. Söz ve bestesi kendisine ait olan şarkının klibi için ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Yener, kendi hayatından yola çıkarak, büyümeyi ve çocukluktan yetişkinliğe geçiş hikâyesini anlatıyor.

Erdem Yener yönetmenliğe soyundu

Erdem Yener, 2016'nın Kasım ayında müzikseverlerle buluşturduğu Çıplak adlı son albümünün ikinci video klibini, söz ve bestesi kendisine ait olan ‘Olsun’ isimli şarkısına çekti. Yönetmenliğini Erdem Yener'in, görüntü yönetmenliğini ise Firar Güney Kayran'ın üstlendiği, çocuk oyuncu Doğan Can Sarıkaya'nın rol aldığı klipte, sanatçı kendisinden yola çıkarak çocukluktan yetişkinliğe geçiş hikâyesini anlatıyor.

Erdem Yener klibin hikâyesiyle ilgili şöyle dedi: “Kendisiyle ve hayatıyla barışık insanlar günün tadını çıkarır. Kalanının ise tek umudu ‘yarın'dır. Büyümek de böyle bir şey. Gelecekten beklentin; seni daha iyi bir yere taşımasıdır. Ama büyüyünce anlıyorsun ki hayatta varabileceğin en üst nokta çocuk olmaktır. Onu da büyüme hayaliyle geçirmişsindir. Duygusal yapısı ve sosyal konumu gereği, insanın kendi ve hayatıyla barışmaya en müsait yılları da çocukluk yıllarıdır. Ama bunun önemini anlayamayacak kadar da tecrübesizdir çocuk. Bu paradoksun çarpıcılığı beni böyle bir hikâye çekmeye itti.”