Sözcü Plus Giriş

Erhan Yazıcıoğlu: “Trump’ın her adımını izliyorum”

Aldığı kararlarla tüm dünyada gerilime neden olan ABD Başkanı Donald Trump, 'Aşk-ı Memduh' adlı tiyatro oyununa konu oldu

Mustafa KIZGINYÜREK
Güncellenme: 16:00, 10/02/2017
Erhan Yazıcıoğlu: “Trump’ın her adımını izliyorum”

Özgün saçları ve imajıyla dikkat çeken ABD Başkanı’nı Erhan Yazıcıoğlu canlandıracak. Yazıcıoğlu, Trump’a benzerliğiyle görenleri hayli şaşırtıyor.

trump1

Yönetmenliğini Bora Severcan'ın yaptığı, tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu’nun ABD Başkanı Donald Trump’ı canlandıracağı ‘Aşk-ı Memduh’ oyununun basın toplantısı önceki gün Trump AVM'de gerçekleştirildi. 13 Şubat’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde prömiyer yapacak oyunda yer alan Erhan Yazıcıoğlu, Nurseli İdiz, Melda Gür, Volkan Severcan ve yönetmen Bora Severcan basın mensuplarının karşısına geçti.

trump2

ABD Başkanı Donald Trump’a canlandıracak olan Erhan Yazıcıoğlu, “Günceli yakalamak için uzun bir süredir Trump’ın her adımını takip ediyorum. Güzel bir ironi yaptığımızı düşünüyorum. Trump’ı yolu düşerse oyunumuza bekliyoruz” dedi. Türkiye’de hiçbir siyasi figürü canlandırmayacağını da dile getiren Yazıcıoğlu, “Eskiden daha anlayışlı politikacılar vardı. Günümüzde bu tür bir canlandırma çok zor” ifadelerini kullandı.
trumo4
Oyunda ayrıca, birbirlerinden siyahla beyaz kadar farklı olan Canan ile Memduh'un birbirlerine fayda sağlamak amacıyla girecekleri sözde ilişkide anlatılacak.

İlginizi Çekebilir'Joko'nun Doğum Günü” Maltepeli izleyicileriyle buluştu'Joko'nun Doğum Günü” Maltepeli izleyicileriyle buluştu