Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erol Mütercimler ’20. Yüzyıl Devrimleri’ni anlatacak
Erol Mütercimler ’20. Yüzyıl Devrimleri’ni anlatacak
Akademisyen-Tarihçi, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Erol Mütercimler, Büyükdere35 Kültür ve Sanat Platformu ile İyilik İçin Sanat Derneği işbirliğiyle düzenlenecek etkinlik kapsamında Kasım ayı boyunca “20. Yüzyıl Devrimleri” adı altında bir dizi seminer verecek.
Kültür Sanat 7 Kasım 2018 - 17:25

Büyükdere35 Kültür ve Sanat Platformu'nun, Sarıyer Çayırbaşı Caddesindeki yerinde düzenlenecek seminerler, 13, 20 ve 27 Kasım Salı günleri, 15.30 – 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Herkese açık yapılacak seminerlerde Erol Mütercimler, “20. Yüzyılın Devrimleri ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü” anlatacak. Seminer programı kapsamında 13 Kasım'da “Atatürk ve Çağdaşlaşma”, 20 Kasım'da “Kemalist Devrimler ve 21. Yüzyıl Gerçekliği”, 27 Kasım'da “Atatürk Dönemi Dış Politikası ve Bugünkü Bölgemizdeki Dış Politika Gerçekliği” konuları ele alınacak.

ATATÜRK YENİ NESİLLERE TANITILMALI

Erol Mütercimler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, 20. yüzyılın en önemli siyasi şahsiyetlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, gerçekleştirdiği devrimlerin esaret altındaki birçok ülkeye örnek olduğunu söyledi. Mütercimler, Mustafa Kemal'in yeni nesillere tanıtılmasının önemini vurguladı.