Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eskisini aratan ‘Çizgi Ötesi’
Eskisini aratan ‘Çizgi Ötesi’
1990 yapımı ‘Çizgi Ötesi’ (Flatliners), özellikle de Julia Roberts, Kiefer Sutherland ve Kevin Bacon’dan oluşan oyuncu kadrosu ve tecrübeli yönetmen Joel Schumacher’in aksaksız yönetimi eşliğinde keyifle izlenen bir gerilim filmiydi.
Burak GÖRAL
Kültür Sanat 2 Aralık 2017 - 06:44

Aynı hikayenin bu yeni versiyonunda işler hiç de fena başlamıyor. Kızkardeşini sebep olduğu bir araba kazası yüzünden kaybeden Courtney, zengin çocuğu Jamie, bir sosyal medya ifşasına karışmış Sophia, bir ihmalkarlığının ağırlığı altında ezilen Marlo ve hepsinden daha sağduyulu Ray ile tanışıyoruz. Hikaye gerilimden çok korku klişelerine yaslandırılmış. Özellikle Courtney'in cebelleştiği sahneler cinli korku filmlerini çağrıştırıyor. İlk yarım saatlik kısım, ne zamandır perdede izlemediğimiz Ellen Page'in varlığı ve diğer genç oyuncularının senaryo tarafından kısıtlandırılmış olmalarına rağmen görünür çabaları filmi dev bir fiyasko olmaktan kurtarsa da, vasat bir gerilim filmi tamlamasını aştıramıyor.

Çizgi Ötesi

Yönetmen:
Niels Arden Oplev
Oyuncular:
Ellen Page, Diego Luna,
Nina Dobrev
Süre: 110 dakika