Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Ev Kira Semt Bizim’ filminin çekimlerine engelleme girişimi
‘Ev Kira Semt Bizim’ filminin çekimlerine engelleme girişimi
"Ev Kira Semt Bizim" filminin Kadıköy Moda sahilinde devam eden çekimleri İBB'ye bağlı güvenlik görevlileri tarafından engellenmek istendi.
Kültür Sanat 24 Eylül 2017 - 23:54

Bağımsız Sinema Merkezi (BSM) tarafından Moda sahilinde çekimlerine devam edilen “Ev Kira Semt Bizim” filminin set çalışmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı güvenlik görevlileri tarafından engellenmeye çalışıldı.

Güvenlik görevlileri, çekim sırasında set ekibine saldırmaya çalışırken, filmin yönetmeni Mustafa Kenan Aybastı polis karakoluna götürüldü.

Müdahale esnasında, set malzemelerine tekmeler atan ve “Maçka parkında yaptıklarını yapmaya çalışıyorlar burada” diyerek kendilerini savunan güvenlik görevlileri, Moda sahilinde bulunan yurttaşların tepkilerini de görmezden geldi.

Kendilerine çekimi engelleme haklarının olmadığı söylenmesi üzerine, güvenlik görevlileri, set çalışanlarına “engellerim, her şeyi yaparım” şeklinde çıkıştı.

Sol Portal’da yer alan habere göre güvenlik görevlilerinin şikayetçi olmasının ardından filmin yönetmeni Mustafa Kenan Aybastı polislerce karakola götürüldü. Aybastı polis merkezindeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Son güncelleme: 23:55 - 24.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.