Evli çiftin şahitliğini yapıp, fidan diktiler

7.Malatya Uluslar arası Film Festivali için Malatya’ya gelen yönetmen Mesut Uçakan, oyuncu Halil Ergün, Emre Kızılırmak, Meral Orhansoy, Nursel Köse ve ses sanatçısı Belkıs Özener kendisini nikah masasında buldu... 

Evli çiftin şahitliğini yapıp, fidan diktiler

7. Malatya Uluslararası Film Festivali için kente gelen sanatçılar, Yeter Yıldız ve Bülent Han çiftinin nikâh töreninde şahitlik yaptı.

Nikah Tören, Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca Mahallesi Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Parkındaki Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşti.

Resmi imzaların atılmasından sonra evlilik cüzdanını Yeter Yıldız'a veren sinema sanatçısı Halil Ergün, genç çiftlere mutluluk diledi.

Yeter-Bülent Han çifti ise, evliliğe ilk adımı attıkları özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmayarak nikâh şahidi olan sinema sanatçılara teşekkürlerini sundular. Nikâh törenine katılan diğer sanatçılarda Yeter-Bülent Han çiftine mutluluk dileklerini sundular.

halilergun3
Festival kapsamında kente gelen sinema sanatçıları, Yakınca mahallesinde oluşturulan Malatya Film Festivali Kayısı Bahçesi'ne fidan dikti. Kendi isimlerinin bulunduğu fidanları toprağa yerleştiren sanatçılar, yeşili ve ağaçlandırmayı özendirecek bu tür sosyal projelerin uygulanması aşamasında emeği geçenlere teşekkürlerini sundular.

‘İSTANBUL’DA EVİM YOK, MALATYA’DA AĞACIM VAR’

Sinema Sanatçısı Halil Ergün, hasat zamanı Malatya’ya gelip meyve yemek istediklerini belirtti.

Türkiye'nin her köşesinin ayrı bire güzellikte olduğunu ifade eden ses sanatçısı Belkıs Özener ise, “İstanbul'da başımı sokacak bir evim yok ama burada artık bir ağacım var, zaman zaman buraya gelip onu sulayıp takip edeceğim” dedi.

halilergun4
7. Malatya Film Festivali'nin programı açıklandı İlginizi Çekebilir 7. Malatya Film Festivali'nin programı açıklandı