Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say, Konya’da hayranlarıyla buluştu
Fazıl Say, Konya’da hayranlarıyla buluştu
Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, 13 yıl sonra Konya'da hayranlarıyla buluştu. Ünlü sanatçı, 2 bin kişinin doldurduğu salonda yeni besteleri `Truva Sonatı´ ve İzmir Süiti'ni de seslendirdi.
Kültür Sanat 17 Ocak 2019 - 22:21

Selçuklu Kongre Merkezi´nde sahne alan dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, Konya´da hayranlarıyla buluştu. Aylar önce biletleri tükenen konseri 2 bin kişi izledi.

fazil-say-dha21_7208269

13 yıl sonra Konya´da yeniden sahne alan Fazıl Say, yeni eserleri  `Truva Sonatı´ ve `İzmir Süiti´nin yanı sıra, ünlü bestecilerin eserlerini de yorumladı.

HAYRANLARINA MÜJDE VERDİ

Hayranlarına teşekkür eden piyanist Fazıl Say, “Konserin biletleri aylar öncesinden bitti. Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Umarım her yıl birkaç kere konsere gelirim” diyerek Konyalı hayranlarına müjde verdi. Fazıl Say’ın yarın akşam da ATO Congresium’da gerçekleşecek konserine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması bekleniyor. DHA

fazil-say-dha31_7208268 fazil-say-dha41_7208266