Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferhan Şensoy’dan Tuncel Kurtiz anısı
Ferhan Şensoy’dan Tuncel Kurtiz anısı
Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular’ın Spotify üzerinden yayınladığı podcast programında kendisine yöneltilen soruları cevaplamayı sürdürüyor. Şensoy, son olarak, merhum sanatçı Tuncel Kurtiz ile aralarında geçen ilginç bir anıyı paylaştı.
Kültür Sanat 16 Mayıs 2020 - 09:59

Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular’ın son programında, 2013 yılında hayatını kaybeden meslektaşı Tuncel Kurtiz'le anısını paylaştı. Tuncel Kurtiz’in bir gün Ses Tiyatrosu'na geldiğini ve Şeyh Bedreddin oyununu oynamak istediğini anlatan Şensoy, şöyle dedi:

“Birkaç gün sonra bir anlaşma yapmak istedi. O gece oturdum iki maddelik bir sözleşme hazırladım. Madde 1: Tuncel Kurtiz Ses Tiyatrosu'nda Şeyh Bedreddin oyununu oynayacaktır. Madde 2: Anlaşmazlık halinde Ferhan Şensoy ve Tuncel Kurtiz dövüşürler”

DUBLÖRDEN ŞAŞIRTAN SAHNE İSTEĞİ

Usta oyuncu, Temel Gürsu'nun yönetmenliğini yaptığı ve kendisinin başrolü üstlendiği ‘Kızını Dövmeyen Dizini Döver’ filminde yaşanan esprili anları da anlatmayı ihmal etmedi. Gürsu'nun senaryoyu kendisine sette verdiğini belirten Şensoy, şöyle konuştu:

“Senaryoyu okumadan çekimler başladı. Temel, arabaya binip patinaj yapmamı istedi. ‘Yav Temel benim ehliyetim yok, hayatımda hiç araba kullanmadım' dedim. Meğer canlandıracağım karakter, araba yarışmacısıymış. Filmin yarısından fazlasını dublör oynadı. Bir de Müjde Ar'la yatak sahnelerim vardı. Dublör arkadaş ‘Abi bu sahneleri de ben oynayayım mı?' demişti.”

Son güncelleme: 12:33 - 16.05.2020