‘Flört’den ‘Hayır’ çağrısı

Rock müziğine yeni bir heyecan getiren müzik grubu 'Flört' referanduma yönelik kararını Sözcü'ye açıkladı

‘Flört’den ‘Hayır’ çağrısı

Farklı tarzıyla geniş bir hayran kitlesine ulaşan ‘Flört’ grubu, 2000 yılından bu yana ürettiği eserlerle büyük ilgi gördü. Son olarak İzmir Marşı’nı rock müzik tarzında seslendiren ‘Flört’ üyeleri, Anayasa değişikliğini içeren ‘Başkanlık’ referandumuna yönelik görüşlerini sozcu.com.tr okurları için açıkladı.

flort

Sosyal medyanın da gündemi haline gelen ‘Evet- Hayır’ tartışmasına, ‘Flört’ grubu da katıldı. Grup üyeleri, referandumda ‘Hayır’ diyeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı.

“Bizler, böyle bir seçimin söz konusu olmasını bile yanlış buluyoruz. Bu absürt teklifin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme gelmesi bile çok acı. Çoğulcu demokrasoiyi, insan ve hayvan haklarını demokratik platforma çıkarmak varken, biz her geçen gün yüzlerce yıl geriye gidiyoruz. Bütün kesimleri temsil eden, çok sesli bir meclis istiyoruz. Ve o mecliste, kendine güvenen milletvekilleri istiyoruz.

ozan-kotraOzan Kotra

Onlar, ülkenin ‘tek adam’ formatıyla yönetilmesini taleb ederken, bizler, partilerin kotalarının daha aşağı çekilmesinden yanayız.

hakan-caglar
Hakan Çağlar

Yüz kızartıcı bir suç olmadığı taktirde, tutuklu gazeteciler, yazarlar ve milletvekillerinin tutuklu yargılanmasını yanlış buluyoruz. Gidişattan memnun değiliz…

ata-akdagAta Akdağ

Söz konusu seçim gündemi, toplumdaki enerjiyi açığa çıkarmaya başlıyor. Ülkenin birçok yerinde, sokaklarda, statlarda, konserlerde İzmir Marş’ını hep bir ağızdan söylemeye başladık.

cagatay-kehribarÇağatay Kehribar

Toplumun refleks göstermesi bizler için umut verici. Umudumuzu yaşatmak için ‘Hayır’ diyoruz.

En çok HAYIR'ı Orhan Alkaya söyledi İlginizi Çekebilir En çok HAYIR'ı Orhan Alkaya söyledi