Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fragman izle: İşte vizyondaki filmler… Herkesten gizlediği sır ortaya çıktı
Bu hafta vizyona giren Yıldızlar Asla Ölmez filminde ünlü aktris kapı komşusu genç oyuncuyla aşk yaşamaya başladığı sırada herkesten gizlediği hastalığı ortaya çıkar. Vizyonda bu hafta Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Bir Nefes Ötede, Yıldızlar Asla Ölmez ve Çarpık Evdeki Cesetler filmleri var. İşte haftanın filmlerinin konuları ve fragmanları...
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 27 Nisan 2018 - 10:58

Nisan aynının son haftasında merakla beklenen 4 yeni film vizyona girdi.

YILDIZLAR ASLA ÖLMEZ FİLMİNİN KONUSU

Amerikalı aktris Gloria Grahame’ın yaşadığı büyük aşkı anlayan ‘Yıldızlar Asla Ölmez’ filmi vizyonda yerini aldı. Filmde Londra’da yaşayan genç bir oyuncu olan Peter Turner sinema dünyasında kendini göstermeye çalışırken, Hollywood’da büyük ün kazanmış Amerikalı aktris Gloria Grahame’in kapı komşusu olduğunu öğrenir. Kariyerinin sonbaharındaki Grahame, yeniden kendini yeniden kanıtlama gayreti içindedir, ancak bir yandan da herkesten gizlediği ölümcül bir hastalıkla mücadele etmektedir. Genç Peter ile büyük bir aşk yaşamaya başlayan Grahame, bir süre sonra Peter’ın ailesinin yaşadığı Liverpool’a gitmek ister. Yönetmen koltuğunda Paul Mcguigan oturuyor.

bir-nefes-otede

AVENGERS: SONSUZLUK SAVAŞI FİLMİNİN KONUSU

Bilim kurgu film seven izleyiciler için bu hafta ‘Avengers: Sonsuzluk Savaşı’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır. Yönetmen koltuğunda Joe Russo ve Anthony Russo oturuyor.

avengers

BİR NEFES ÖTEDE FİLMİNİN KONUSU

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Bir Nefes Ötede’. Filmin oyuncu kadrosunda Olga Kurylenko, Romaln Durls, Fantine Harduln ve Michel Robin var. Filmde Mathieu ve Anna çiftinin kızı Sarah çocukken yakalandığı bir hastalık nedeniyle sürekli oksijen desteğiyle, özel tasarlanmış fanus gibi kapalı bir ortamda hayatını sürdürmektedir. Günün birinde Paris’te yaşanan büyük bir deprem, hiç tahmin edilmeyen bir etki yaratır, yeryüzünü müthiş bir sis tabakası kaplamış, insanlar yüksek binaların çatılarına çıkarak hayatta kalabilmiştir. Sarah hayatta kalsa da etrafı tamamen sisle kaplanmıştır. Ancak camdan fanusunun bataryaları zamanında yenilenmezse ölmesi kaçınılmazdır. Yönetmen koltuğunda ise Daniel Roby oturuyor.

yildizlar-asla-olmez

ÇARPIK EVDEKİ CESETLER FİLMİNİN KONUSU

‘Çarpık Evdeki Cesetler’ filminin yönetmen koltuğunda Gilles Paquet oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Çok zengin ve acımasız milyarder Aristide Leonides, yatağında zehrilenerek öldürülmüştür. Bu davayı çözmesi için Leonides’in torunu Sophia, eski diplomat sevgilisi Charles Hayward’ı görevlendirir. Ailenin farklı kuşaklarından üyeleri, kıskançlık ve nefret içinde adeta boğulmuş gibidir. Herkesin şüpheli olduğu bir ortamda asıl suçluyu bulmak kolay olmayacaktır.

Bu davayı çözmesi için Leonides'in torunu Sophia, eski diplomat sevgilisi Charles Hayward'ı görevlendirir. Ailenin farklı kuşaklarından üyeleri, kıskançlık ve nefret içinde adeta boğulmuş gibidir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 11:04 - 27.04.2018