Fragman izle: İşte vizyondaki filmler… Canlı yayınını 10 bin kişi izlesin diye…

Bu hafta vizyona giren Fenomen filminde en büyük tutkusu, sanal alemde kazandığı şöhret ve beğeni miktarı olan İzzet'in yaptığı son yayın izleyenleri hayrete düşürecek. Vizyonda bu hafta Fenomen, İlk Arınma Gecesi, Pablo Escobar'ı Sevmek ve Sibirya filmleri var. İşte haftanın filmlerinin konuları ve fragmanları...

Temmuz aynının üçüncü haftasında merakla beklenen 4 yeni film vizyona girdi.

FENOMEN FİLMİNİN KONUSU

Gerilim dolu ‘Fenomen’ filmi vizyonda yerini aldı. Filmde Aslen doktor olmasına rağmen mesleğini yapmayan İzzet, yazılım ve bilgisayar dünyasını tercih etmiştir. Sarı adlı muhabbet kuşu dışında hiçkimseyle herhangi bir sosyal anlamda iletişim kurmadan yaşamını sürdürmektedir. En büyük tutkusu, sanal alemde kazandığı şöhret ve beğeni miktarıdır. Bir uygulama aracılığıyla sansasyon yaratacak canlı yayınlar gerçekleştirmektedir. Ancak yaptığı son yayın, istediği gibi sansasyonel olduğu kadar ölümcül sonuçlara da neden olacaktır. Yönetmen koltuğunda Ercüment Kolay ve Ebubekir Uygur oturuyor.

Sarı adlı muhabbet kuşu dışında hiçkimseyle herhangi bir sosyal anlamda iletişim kurmadan yaşamını sürdürmektedir.

İLK ARINMA GECESİ FİLMİNİN KONUSU

Bilim kurgu film seven izleyiciler için bu hafta ‘İlk Arınma Gecesi’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde İlk Arınma Gecesi filminde, Amerika’da yapılan birinci arınma gecesine geri dönülüyor. Amerika’daki suç oranını yılın geri kalanında %1’in altına düşürebilmek amacıyla 12 saat boyunca tüm suçlara göz yumulacağı bir gece fikri, psikolojik bir deney olarak sınırlı bir bölgede denenmek üzere ortaya çıkmıştır. Ancak devletin aşırı şiddet yanlısı tutumunu dışlanan kesime yansıtması, deneyin şehir sınırlarını aşıp bir salgın gibi tüm ülke sathına yayılmasıyla sonuçlanacaktır. Yönetmen koltuğunda Gerard Mcmurray oturuyor.

Amerika'daki suç oranını yılın geri kalanında %1'in altına düşürebilmek amacıyla 12 saat boyunca tüm suçlara göz yumulacağı bir gece fikri, psikolojik bir deney olarak sınırlı bir bölgede denenmek üzere ortaya çıkmıştır.

PABLO ESCOBAR’I SEVMEK FİLMİNİN KONUSU

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Pablo Escobar’ı Sevmek’. Filmin oyuncu kadrosunda Penelope Cruz, Javler Bardem, Peter Sarsgaard ve David Ojalvo var. Filmde Kolombiyalı başarılı gazeteci Virginia Vallejo, bir parti sırasında tanıştığı Pablo Escobar’dan çok etkilenmiştir. Escobar’ın evli olmasına rağmen aralarında bir aşk başlar. Bu sırada Escobar, Medellín’deki fakir halktan olduğu büyük destek sayesinde siyasette hızla yükselmektedir. Ancak Virginia, Escobar’ın asıl gücünün uyuşturucu ticaretinden geldiğini anlamaya başlamıştır. Kolombiya hükümetiyle ABD, Escobar’ı yakalayabilmek için işbirliği yaparken Escobar, emrindeki tüm adamları ve silahlarıyla devlete ve devletin tüm temsilcilerine karşı baş kaldırır. Bütün bunlar, Virginia’yı çok zor durumda bırakacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Fernando Leon de Aranoa oturuyor.

Virginia Vallejo, bir parti sırasında tanıştığı Pablo Escobar'dan çok etkilenmiştir. Escobar'ın evli olmasına rağmen aralarında bir aşk başlar. Yetimhanede zor günler geçirdi İlginizi Çekebilir Yetimhanede zor günler geçirdi

SİBİRYA FİLMİNİN KONUSU

‘Sibirya’ filminin yönetmen koltuğunda Matthew Ross oturuyor. Gerilim türündeki filmin konusu ise şöyle: Amerikalı elmas kaçakçısı Lucas Hill, çok değerli ancak kaynağı belirsiz bir miktar mavi elmasın satışını tamamlamak üzere Rusya’ya gelir. Ancak ortağının çok tehlikeli bir mafya lideri olan Boris Volkov’a sahte elmas satmaya çalışması, Lucas’ın başını büyük derde sokar. Bu sırada burada tanıştığı Katya ile aralarında başlayan aşk, zaten zor olan durumunu iyice karmaşık hale getirecektir.

Lucas'ın başını büyük derde sokar. Bu sırada burada tanıştığı Katya ile aralarında başlayan aşk, zaten zor olan durumunu iyice karmaşık hale getirecektir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.