Fragman izle: İşte vizyondaki filmler… Herkesten gizlediği sır ortaya çıktı

Bu hafta vizyona giren Kasırgada Vurgun filminde Fırsatçı suçlular bir ‘ABD Mint’ tesisine sızarak 600 milyon dolar çalar. Kasırga, 5. kategori bir fırtınaya dönüşünce çok iyi hazırladıkları planları ters gider. Vizyonda bu hafta Deniz ve Güneş, Ahlat Ağacı, Cüce Dedektif Şerlok ve Kasırgada Vurgun filmleri var. İşte haftanın filmlerinin konuları ve fragmanları...

Haziran aynının ilk haftasında merakla beklenen 4 yeni film vizyona girdi.

KASIRGADA VURGUN FİLMİNİN KONUSU

Aksiyon dolu sahneleriyle nefesleri kesecek ‘Kasırgada Vurgun’ filmi vizyonda yerini aldı. Filmde Amerikan hazinesinden 600 milyon $ gibi bir parayı çalmak isteyen bir grup üst düzey hırsız, okyanus kenarındaki para basım tesislerine operasyon düzenlemeyi planlamıştır. Bu sırada görülmemiş derecede büyük bir kasırga da bu sahil şehrinin kapısına dayanmıştır. Şehirde sadece bir meteorolog, meteorologun eski denizci olan ağabeyi ve bir hazine yetkilisi kalmıştır. Bu 3 kişi hem korkunç kasırgada hayatta kalmaya, hem de müthiş bir vurgunu önlemeye çalışacaktır. Yönetmen koltuğunda Rob Cohen oturuyor.

Bu sırada görülmemiş derecede büyük bir kasırga da bu sahil şehrinin kapısına dayanmıştır. Şehirde sadece bir meteorolog, meteorologun eski denizci olan ağabeyi ve bir hazine yetkilisi kalmıştır.

AHLAT AĞACI FİLMİNİN KONUSU

Bilim kurgu film seven izleyiciler için bu hafta ‘Ahlat Ağacı’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu’da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır. Yönetmen koltuğunda Nuri Bilge Ceylan oturuyor.

Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

DENİZ VE GÜNEŞ FİLMİNİN KONUSU

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Deniz ve Güneş’. Filmin oyuncu kadrosunda Şafak Pekdemir, Serdar Şanal, Eylül Öztürk ve Levent Özdilek var. Filmde Babasının ısrarıyla istemediği halde Nurperi ile evlilik aşamasına gelen Deniz, Romen şarkıcı Otilia’nın konseri için geldiği Burgazada’da, dalış yaparken Güneş’le tanışır. İşitme engelli sandığı Şafak’la iletişim kurabilmek için işaret dili öğrenen Deniz’le, asıl Şafak’ı işitme engelli zanneden Güneş arasında büyük bir aşk doğar. Deniz’in kalbinin sesini takip edebilmek, asıl sevdiği kadına kavuşabilmek için çok cesur ve kararlı olması gerekecektir. Yönetmen koltuğunda ise Barış Denge oturuyor.

İşitme engelli sandığı Şafak'la iletişim kurabilmek için işaret dili öğrenen Deniz'le, asıl Şafak'ı işitme engelli zanneden Güneş arasında büyük bir aşk doğar.

CÜCE DEDEKTİF ŞERLOK FİLMİNİN KONUSU

‘Cüce Dedektif Şerlok’ filminin yönetmen koltuğunda John Stevenson oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Ünlü bahçe cüceleri Cino ve Jülyet, Londra’ya döndüklerinde yeni bahçelerini bahara hazırlamak üzere hemen işe koyulur. Ancak bu işten çok daha büyük bir bela kendini gösterir. Şehrin her köşesinden bahçe cüceleri bilinmeyen kişilerce kaçırılmaya başlamıştır. Kendi bahçelerindeki diğer cücelerin de kaçırıldığını fark ettiklerinde Cüce Dedektif Şerlok’u aramaktan başka çareleri kalmaz.

Cino ve Jülyet, Londra'ya döndüklerinde yeni bahçelerini bahara hazırlamak üzere hemen işe koyulur. Ancak bu işten çok daha büyük bir bela kendini gösterir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.