Fragman izle: İşte vizyondaki filmler… Telefonuna yüklediği uygulama hayatını değiştirdi

Bu hafta vizyona giren Durumunu Güncelle filminde yeni okuluna uyum sağlamakta zorlanan bir genç cep telefonuna yüklediği uygulamayla hayatı değişirir. Vizyonda bu hafta Jurassic World: Yıkılmış Krallık, Ayin, Durumunu güncelle ve Sevimli Tekneler filmleri var. İşte haftanın filmlerinin konuları ve fragmanları...

Haziran aynının ilk haftasında merakla beklenen 4 yeni film vizyona girdi.

JURASSIC WORLD: YIKILMIŞ KRALLIK FİLMİNİN KONUSU

Aksiyon dolu ‘Jurassic World’ filmi vizyonda yerini aldı. Filmde Nublar Adası’ndaki Jurassic World tema parkının kapatılmasının ardından 3 yıl geçmiştir. Dinozorlar, bu adada serbestçe hayatlarını sürdürmektedir. Ancak adadaki volkanın yeniden aktifleşmesi, dinozorların oradan çıkarılmasını zorunlu kılar. Jurassic World’ün eski müdürü Claire Dearing bu amaçla bir kurtarma organizasyonu oluşturur, eski dinozor eğitmeni Owen Grady de ekibe katılır. Amacı, çok sevdiği Blue’yu bulabilmektir. Ancak adaya geldiklerinde çok büyük bir dalaverenin maşası olarak kullanıldıklarını anlarlar. Yakalanan dinozorlar korumaya alınmak yerine satılmaya hazırlanırken, Indoraptor adında hibrit bir dinozor türü dehşet saçmaya başlayacaktır. Yönetmen koltuğunda Juan Antonio Bayona oturuyor.

Jurassic World'ün eski müdürü Claire Dearing bu amaçla bir kurtarma organizasyonu oluşturur, eski dinozor eğitmeni Owen Grady de ekibe katılır. Amacı, çok sevdiği Blue'yu bulabilmektir.

AYİN FİLMİNİN KONUSU

Korku filmi seven izleyiciler için bu hafta ‘Ayin’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Graham ailesinin en büyüğü Ellen öldüğünde, ailenin geri kalan üyeleri kökleriyle ilgili korkutucu sırlardan haberdar olmaya başlarlar. Daha fazlasını öğrendikçe, kendilerine miras kalan bu kaderden kurtulabilmek için daha da umutsuzca çabalamaya başlarlar. Kendini dış dünyaya fazla açmamış annelerinin sakladıkları sırlar, ölümcül sonuçlar doğuracaktır. Yönetmen koltuğunda Ari Aster Russo oturuyor.

Ellen öldüğünde, ailenin geri kalan üyeleri kökleriyle ilgili korkutucu sırlardan haberdar olmaya başlarlar. Daha fazlasını öğrendikçe, kendilerine miras kalan bu kaderden kurtulabilmek için daha da umutsuzca çabalamaya başlarlar.

DURUMUNU GÜNCELLE FİLMİNİN KONUSU

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Durumunu Güncelle’. Filmin oyuncu kadrosunda Ross Lynch, Olivia Holt, Courtney Eaton ve Gregg Sulkin var. Filmde liseli Kyle Moore anne ve babasının ayrılmasının ardından zor günler yaşayan, annesiyle birlikte taşındığı şehirdeki okula uyum sağlamakta zorlanan bir gençtir. Günün birinde cep telefonuna yüklediği uygulama her şeyi değiştirir. Bu uygulama sayesinde sosyal medyada yaptığı her güncelleme, mucizevi bir şekilde gerçeğe dönüşmeye başlamıştır. Okuduğu okulun güzelleri Dani ve Charlotte’ın radarına giren, istediği her şeyi yapabilme özgürlüğüne kavuşan Kyle, bir süre sonra bu gücün bazı bedelleri olduğunu da öğrenecektir.  Yönetmen koltuğunda ise Scott Speer oturuyor.

Bu uygulama sayesinde sosyal medyada yaptığı her güncelleme, mucizevi bir şekilde gerçeğe dönüşmeye başlamıştır

Herkesten gizlediği sır ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Herkesten gizlediği sır ortaya çıktı

SEVİMLİ TEKNELER FİLMİNİN KONUSU

‘Sevimli Tekneler’ filminin yönetmen koltuğunda Will Ashurst ve Simen Alsvik oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Büyük bir kurtarma operasyonunu cesareti sayesinde başarıyla halleden Elias, daha büyük bir limanın kurtarma teknesi olmuş, ait olduğu limanı ve arkadaşlarını geride bırakmıştır. Son derece popüler bir figür olduğu yeni hayatının keyfi çok uzun sürmez. Bölgede bulunan bir çete, hava durumunu değiştirebilme gücüne sahip bir madeni yasadışı olarak çıkarmaktadır. Elias’ın bu suçu ortaya çıkarabilmesi için eski dostlarının yardımına ihtiyacı olacaktır.

Büyük bir kurtarma operasyonunu cesareti sayesinde başarıyla halleden Elias, daha büyük bir limanın kurtarma teknesi olmuş, ait olduğu limanı ve arkadaşlarını geride bırakmıştır

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.