Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fragman izle: İşte vizyondaki filmler… Oynadıkları oyun ölümle sonuçlandı!
Bu hafta vizyona giren Doğruluk mu Cesaret mi? filminde bir grup genç, popüler gençlik oyunlarından 'Doğruluk mu, cesaret mi' oyununu oynarlarken tanımlanamayan bir varlığın etkisi altına girerler. Vizyonda bu hafta Taksi 5, Suç Takımı, Doğruluk mu Cesaret mi? ve 4N 1K 2 filmleri var. İşte haftanın filmlerinin konuları ve fragmanları...
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 4 Mayıs 2018 - 10:57

Mayıs aynının ilk haftasında merakla beklenen 4 yeni film vizyona girdi.

TAKSİ 5 FİLMİNİN KONUSU

Tüm serisi soluksuz izlenen ‘Taksi’ devam filmiyle vizyonda yerini aldı. Filmde Marsilya Polis Teşkilatı’na tayin olan Sylvain Marot, şehirde Ferrari’leriyle terör estiren İtalyan bir soygun çetesini çökertmekle görevlendirilir. Bu amaçla efsanevi taksici Daniel’in yeğeni Eddy ile unutulmaz beyaz taksiyi yeniden ortaya çıkarırlar. Yönetmen koltuğunda Franck Gastambide oturuyor.

DOĞRULUK MU CESARET Mİ? FİLMİNİN KONUSU

Korku film seven izleyiciler için bu hafta ‘Doğruluk mu Cesaret mi?’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Meksika’da tatilde olan bir grup genç, popüler gençlik oyunlarından ‘Doğruluk mu, cesaret mi’ oyununu oynarlarken tanımlanamayan bir varlığın etkisi altına girerler. Bu varlık, doğruluk kısmında yalan söyleyen, cesaret kısmında yapması gerekeni yapmayanları ölümle cezalandırmaktadır. Üstelik bir kez başladıktan sonra bu oyunu bitirmek hiç de kolay değildir. Yönetmen koltuğunda Jeff Wadlow oturuyor.

Bu varlık, doğruluk kısmında yalan söyleyen, cesaret kısmında yapması gerekeni yapmayanları ölümle cezalandırmaktadır. Üstelik bir kez başladıktan sonra bu oyunu bitirmek hiç de kolay değildir.

SUÇ TAKIMI FİLMİNİN KONUSU

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Suç Takımı’. Filmin oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Pablo Schrelber, 50 Cent ve Jordan Bridges var. Filmde Son derece elit soygunculardan oluşan Merrimen’in çetesi, birkaç kişinin hayatını kaybettiği çok büyük bir soygunu gerçekleştirmiştir. Bu soygunun arkasından da peşlerine Los Angeles Polisi’nin Nitelikli Suçlar Birimi, yani Nick Flanagan düşer. Çete zor duruma düşse de, daha önce hiç başarılmamış birşeyi yapmaya, Merkez Bankası’nı soymaya karar vermiştir.  Yönetmen koltuğunda ise Christian Gudegast oturuyor.

 Los Angeles Polisi'nin Nitelikli Suçlar Birimi, yani Nick Flanagan düşer. Çete zor duruma düşse de, daha önce hiç başarılmamış birşeyi yapmaya, Merkez Bankası'nı soymaya karar vermiştir.

4N 1K 2 FİLMİNİN KONUSU

‘4N 1K 2’ filminin yönetmen koltuğunda Murat Onbul oturuyor. Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Yaprak ve Ali, gizli saklı sürdürmek zorunda olsalar da artık sevgili olmuşlardır. Grubun yeni üyesi Barış, Ali’ye zor zamanlar yaşatmaktadır. Grubun diğer üyeleri Gökhan, Sinan ve Oğuz kendi hayatlarında birçok sorunla yüzleşirken, Yaprak kendisine gelen isimsiz hediyelerin sırrını çözmeye çalışacaktır. Gençler, bütün bu tecrübelerle biraz daha büyüyeceklerdir.

Grubun diğer üyeleri Gökhan, Sinan ve Oğuz kendi hayatlarında birçok sorunla yüzleşirken, Yaprak kendisine gelen isimsiz hediyelerin sırrını çözmeye çalışacaktır. Gençler, bütün bu tecrübelerle biraz daha büyüyeceklerdir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 11:05 - 04.05.2018