Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
FreeZone Stüdyo’da İKSV serisi başlıyor
FreeZone Stüdyo’da İKSV serisi başlıyor
Vodafone Türkiye ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), gençleri müzikle buluşturacak yeni bir işbirliğine imza attı. 'FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi' projesiyle, çeşitli sanatçıların özel performanslarına ev sahipliği yapacak ve gençler için öğretici ve yönlendirici içerikler oluşturularak koçluk da sağlanacak.
Kültür Sanat 1 Mart 2018 - 11:19

Kültür ve sanat alanında 8 yıldır işbirliği yürüten Vodafone Türkiye ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Türkiye'de yerli müzik üretimi ve tüketimine destek olacak yeni bir projeye imza attı. ‘FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi’ adıyla hayata geçirilen projede, Türkiye'nin yeni dijital müzik platformu Vodafone FreeZone Stüdyo, İKSV işbirliğiyle İstanbul Caz Festivali'nde yer alan çeşitli sanatçıların özel performanslarına ev sahipliği yaparken; dijital ortamda gençler için öğretici ve yönlendirici içerikler oluşturularak koçluk da sağlanacak.

‘FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi’ projesi, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner'in katılımıyla Vodafone Park'ta düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

freezone-studyoda-iksv-serisi-basliyor2
‘DEĞER KATACAĞINA İNANIYORUZ’

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, müziğe 8 yılda 90 milyon TL'ye yakın yatırım yaptıklarını belirterek, “Önümüzdeki 5 yılda müziğin dijitalleştirilmesine 100 milyon TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz. Şimdi de İKSV ile birlikte genç müzisyenlere yol gösterecek, ülkemizde müzik üretimini teşvik edecek önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. İKSV işbirliğiyle birçok genç sanatçının Vodafone FreeZone Stüdyo'da sahne almasıyla, stüdyomuzda farklı müzik türlerine de yer vererek çeşitliliği önemsediğimizi gösterme imkânı bulacağız. Vodafone FreeZone Stüdyo'da İKSV ile yapacağımız ortak çalışmaların Türkiye'de müzik sektörünün gelişimine değer katacağına inanıyoruz” dedi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner ise şöyle dedi: “Vodafone ile başlattığımız ‘FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi' kapsamında Türkiye'nin dört bir yanındaki gençlere ulaşabileceğimiz ve hâlihazırda bizi takip eden genç müzisyenlere de yeni bir teknolojik mecra açabileceğimiz için mutluyuz. Bu projeyle gençleri müzik üretimi konusunda teşvik edeceğimizi umuyoruz.”