Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gamze Şiriner, izleyicilerle ‘Temas’a geçti
Gamze Şiriner, izleyicilerle ‘Temas’a geçti
Daha önce 'Karşılaşma–Encounter' sergisi ile dikkatleri üzerine çeken ressam Gamze Şiriner, özel tekniklerle renklendirilmiş 'Temas/Contact' adlı yeni sergisi ile 5 Nisan’da Türker Art Galeri’de sanatseverlerle buluştu.
Kültür Sanat 6 Nisan 2018 - 16:10

Ressam Gamze Şiriner'in çarpıcı ve cesur pop art tonlamalarının yer aldığı yeni sergisi Türker Art Galeri’de sanatseverlerle buluştu. Şirin Payzın, İdil Lüleci, Yiğit Bener, Figen Tunçsav, Asuman Özer, mimar kardeşler Zerrin ve Berrin Güngenci gibi isimlerin katıldığı davette, izleyiciler bazıları oldukça büyük boyuttaki çarpıcı eserleri dakikalarca izledi ve sanatçı ile sohbet etme fırsatı buldu.

gamzesiriner4
Eserlerinde; klasik kompozisyon anlayışının dışına taşarak, özgün monokrom tekniği ve zaman zaman da ikinci renk ilavesiyle farklı bir görsellik ve ifade tarzı yakalayan Gamze Şiriner‘in ‘Temas/Contact’ sergisi 28 Nisan’a kadar Türker Art‘ta sergilenecek.

ÖZGÜR DÜŞ GÜCÜ…

Ressam; gerek portrelerdeki, gerekse bedenlerdeki kesik görsellerin tamamlamasını, bu sergisinde de izleyicinin özgür düş gücüne teslim ediyor. 1996 yılından bu yana karma ve solo sergiler yapan, aynı zamanda atölyesinde resim dersleri de veren Gamze Şiriner, günümüz toplumunun yüzeyselleşmiş, kopuk ilişkilerinin maddi bileşenlerini bir tarafa bırakıp, birbirlerine tekrar bağlanmaları üzerine görsel bir eylemde bulunurken, öznesi insan olan çalışmalarıyla izleyicilerle ‘Temas’a geçiyor.

gamzesiriner2