Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Muğla’da bir UĞUR gecesi…
Muğla’da bir UĞUR gecesi…
25 yıl önce aracına tuzaklanmış bomba ile katledilen kalpaksız Kuvayi Milliyeci ve yurtsever gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Türkiye'nin dört bir yanında çeşitli etkinliklerle anılırken, Muğla'da unutmadı. Muğla Büyük Şehir Belediyesi, yiğit insan Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümü nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde 'Uğur Mumcu’yu Anma Konseri' düzenledi. Kültür merkezi o akşam, Uğur Mumcu sevenleri ile doldu taştı.
Kültür Sanat 25 Ocak 2018 - 15:57

Halil Eğriboyun/sozcu.com.tr

Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu Anma Konseri’ne, hukukçu Burcu Soysev bu kez sanatçı kimliği ile katıldı.

burcu-soysev

Hukuk eğitiminin yanı sıra, sanat alanında birçok akademik çalışmalar içinde bulunan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı‘nda Şan Ana Sanat Dalı'nda öğretim üyeliği yapan Soysev, Mozart ve P. Mascagni’den parçalar seslendirdi. Konseri izleyenler, Soysev’in seslendirdiği Turgay Erdener'in ‘Sabahın Seherinde’ ve Selda Bağcan'ın ‘Uğurlar Olsun’ parçalarıyla bir hayli duygusal anlar yaşadı.

mugla-buyuksehir-belediyesi-orkestrasi

Konserin bitiminde, konuk olarak katılan Orkestra şefi Hakan Şensoy'a ve solist Burcu Soysev'e birer buket çiçek sunuldu. Etkinlikte kısa bir konuşma da yapan Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün, şöyle konuştu;

mugla-buyuksehir

“Uğur Mumcu'nun yıllar önce söylediklerini bugün yaşamakta olduklarını belirterek, 25 yıl önce Türkiye önemli bir değerini kaybetmiştir. Aradan 25 yıl geçmesine karşın Uğur Mumcu'nun bugün eksikliğini hissediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası büyük işler başarıyor. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

Son güncelleme: 15:58 - 25.01.2018