Gecenin üç yıldızı

'Haziran'da Ölmek Zor' etkinliğinde edebiyatımızın 'üç yıldızı' Nazım Hikmet Ran, Ahmet Arif ve Orhan Kemal anıldı. Menteşe Belediyesi, EĞİTİM-SEN ve MUSANDER’in birlikte düzenlediği etkinlikte, drama, şiir, müzik ve belgesel gösterimi yer aldı.

Gecenin üç yıldızı

Bir Haziran ayında aramızdan ayrılan sanatın aydınlık yüzleri Nazım Hikmet Ran, Ahmet Arif ve Orhan Kemal, Menteşe Belediyesi, EĞİTİM-SEN ve MUSANDER'in birlikte düzenlediği “Haziran'da Ölmek Zor” adlı etkinlikle anıldı. Drama, şiir, müzik ve belgesel gösterimlerin yer aldığı gecede, Ahmet Arif, Nazım Hikmet ve Orhan Kemal salonda parlayan üç yıldız gibi etkinliğe katılanların yüreklerini aydınlattı.

halil-egriboyun

Sunuculuğunu Dilek Tükenmez'in yaptığı gece de Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek, gazeteci Halil Eğriboyun, Muğlalı şair İbrahim Ergin gibi büyüklerin yanı sıra çocuklar İpek Sezen İmgesu Korkut, Özge Barza Ece Çınar ve Onur Çulhaoğlu büyük yürekleriyle şiirler okudular.

mentese mentese-1

Anma etkinliğinde, yazarlar ve şairlerin yaşadıkları coğrafyanın belleğini oluşturan kültür elçileri olduğunu belirten Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, “Adları kulaktan kulağa eserleri dilden dile söylenerek dünya durdukça yüreklerde yaşayacak olan Nazım Hikmet Ran'ı, Orhan Kemal'i ve Ahmed Arif'i bir haziran ayında sizlerle birlikte anıyoruz. Onlar, ürettikleri yapıtlarıyla geçmişten geleceğe iz düşürüp, tarih sayfalarına adlarını altın harflerle yazdırdılar.” dedi.

mentese-2 mentese-belediyesi

Bir Haziran ayında aramızdan ayrılan Nazım Hikmet Ran, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'i anma gecesi, şiirler, müzikler ve drama etkinliği ile sona erdi.

mentese-belediyesi-1 mentese-belediyesi-2
Loading...