Geleneksel AİMA Festivali iptal edildi

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA), 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından Klasik Müzik Festivali'ni iptal etti

Geleneksel AİMA Festivali iptal edildi

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ndeki Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA), 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından, bu yıl 4’üncüsü düzenleyeceği 20-24 Temmuz tarihlerindeki Klasik Müzik Festivali’ni iptal etti.

19 yıldan bu yana dünyaca ünlü müzik adamlarını biraraya getiren ve konservatuarlardaki başarılı öğrencilere masterclass eğitimleri veren AİMA, darbe girişimi nedeniyle yaşanan olayların ardından, 20-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Klasik Müzik Festivali’ni iptal etti.

AİMA Başkanı Prof. Dr. Filiz Ali 161 kişinin hayatını kaybetmesinden duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Bu yüzden de toplumsal sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ederek bu yıl 4’üncüsü organize etmeyi planladığımız AİMA Festivali’ni iptal etme kararı aldık. Ancak yaz programımız kapsamındaki keman ve viyola masterclassları başta olmak üzere çello ve piyano masterclass konserleri öğrencilerimiz tarafından verilecek” dedi.