Sözcü Plus Giriş

‘Genç Pehlivanlar’ın hikayesine ödül yağıyor

Genç güreşçilerin, bu spora olan tutkularını, öğrenim süreçlerini ve çabalarını konu alan 'Genç Pehlivanlar' isimli belgesel, uluslararası festivallerden şu ana dek 5 ödül kazandı. 

null
Güncellenme: 13:02, 24/11/2017
‘Genç Pehlivanlar’ın hikayesine ödül yağıyor

‘Genç Pehlivanlar’ın galası, geçtiğimiz gün Beyoğlu’nda gerçekleştirildi. Galaya, filmin yönetmeni Mete Gümürhan, filmin yapımcısı Zeynep Aşkın Korkmaz ve genç pehlivanlar katıldı. Kültür Bakanlığı’nın da desteklediği ‘Genç Pehlivanlar’ belgeseli, genç güreşçilerin kendi tutkuları için nasıl yaşadıklarını, öğrenim süreçlerini ve çabalayışlarını konu alıyor.

BİR TELEFONLA BAŞLADI

Amasya’da yaşayan 26 çocuğun güreşçi olma hikayesini anlatan filmin galasında konuşan yönetmen Mete Gümürhan, projenin uzun süredir aklında olduğunu ve hayata geçirmek üzere Amasya'daki genç pehlivanların hocası olan Hüseyin Keleş'e telefon açarak konuyu anlattığını, kendilerinin de projeye sıcak baktığını anlattı. Bir telefonla başlayan sürecin uluslararası 5 ödülle tamamlandığını söyleyen Gümürhan, bu başarıdan dolayı büyük gurur yaşadığını sözlerine ekledi.

Belgesel, Antalya Film Festivali'nde ‘Altın Portakal’ ödülüne layık görüldü. Berlin Film Festivali’nden ise özel mansiyon ödülüyle döndü.

İlginizi ÇekebilirDünyanın en büyük mozaik müzesi Hatay'da açıldıDünyanın en büyük mozaik müzesi Hatay'da açıldı