Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gezici Festival, sessiz filmlerin ilginç dünyasını taşıyor
Gezici Festival, sessiz filmlerin ilginç dünyasını taşıyor
Ankara Sinema Derneği’nin öncülüğünde düzenlenen Gezici Festival, bu kez Ankara, Sinop ve Kastamonu'nu gezecek. Alışıldığı gibi sessiz filmlerin dünyasına uzanacak olan festivalde 'Sessiz Diyarlar: Zamansız ve İsyankar' başlığı altında 'Filibus: Göklerin Gizemli Korsanı' ve 'İspanyol Dansçı' filmleri gösterilecek. 
Kültür Sanat 7 Kasım 2017 - 15:33

23. Gezici Festival’in bu seferki durakları Ankara, Sinop ve Kastamonu olacak. Ekip, 1 – 7 Aralık’ta Ankara, 8 – 11 Aralık’ta Sinop, 12 – 14 Aralık’ta ise Kastamonu’nda olacak. Gezici Festival’de bu yıl yine sessiz filmlerin ilginç dünyası izleyicilerle buluşturulacak.

Amerika ve Hollanda Büyükelçilikleri'nin katkılarıyla ve ‘Sessiz Divalar: Zamansız ve İsyankâr’ başlığı altında ‘Filibus: Göklerin Gizemli Korsanı’ ve ‘İspanyol Dansçı’ filmleri gösterilecek. Filmler Hollanda EYE Film Müzesi sessiz film küratörlerinden Elif Rongen-Kaynakçı'nın katkılarıyla belirlendi.

Her iki filme Baba Zula'nın canlı müziği eşlik edecek.