Gezici Festival, sessiz filmlerin ilginç dünyasını taşıyor

Ankara Sinema Derneği’nin öncülüğünde düzenlenen Gezici Festival, bu kez Ankara, Sinop ve Kastamonu'nu gezecek. Alışıldığı gibi sessiz filmlerin dünyasına uzanacak olan festivalde 'Sessiz Diyarlar: Zamansız ve İsyankar' başlığı altında 'Filibus: Göklerin Gizemli Korsanı' ve 'İspanyol Dansçı' filmleri gösterilecek. 

Gezici Festival, sessiz filmlerin ilginç dünyasını taşıyor

23. Gezici Festival’in bu seferki durakları Ankara, Sinop ve Kastamonu olacak. Ekip, 1 – 7 Aralık’ta Ankara, 8 – 11 Aralık’ta Sinop, 12 – 14 Aralık’ta ise Kastamonu’nda olacak. Gezici Festival’de bu yıl yine sessiz filmlerin ilginç dünyası izleyicilerle buluşturulacak.

Amerika ve Hollanda Büyükelçilikleri'nin katkılarıyla ve ‘Sessiz Divalar: Zamansız ve İsyankâr’ başlığı altında ‘Filibus: Göklerin Gizemli Korsanı’ ve ‘İspanyol Dansçı’ filmleri gösterilecek. Filmler Hollanda EYE Film Müzesi sessiz film küratörlerinden Elif Rongen-Kaynakçı'nın katkılarıyla belirlendi.

Her iki filme Baba Zula'nın canlı müziği eşlik edecek.

Ulusal sinemanın öncülerinden Halit Refiğ anılacak İlginizi Çekebilir Ulusal sinemanın öncülerinden Halit Refiğ anılacak