Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gizem Serra Sözen’in kitabı sesli kütüphanede
Gizem Serra Sözen’in kitabı sesli kütüphanede
Genç yazar Gizem Serra Sözen, 'Hikayemin Adı Kırmızı' adını verdiği ilk kitabı ile Boğaziçi Üniversitesi'‘nin sesli kütüphanesindeki  yerini aldı.
Kültür Sanat 27 Temmuz 2017 - 09:36

Boğaziçi Üniversitesi tarafından görme engelliler için sesli kitap haline getirilen eser, radyocu ve oyuncu Erhan Gökay Aksoy tarafından seslendirildi. Özgün bir anlatım diline sahip olan ve Ceres Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan ‘Hikayemin Adı Kırmızı’ kitabı ile edebiyat dünyasına adım atan Sözen, kitabında kendi hikayesinden yola çıkıyor ve tesadüflerle dolu bir hikayeyi anlatıyor.

“Aşkta da acı tatlı her şey ‘kırmızı’nın renginde, yeter ki cesurca yolculuğuna çık” diyen Sözen, kitapla ilgili şu tanıtımı yapıyor: “Ben sadece aşkı istemiştim oysaki aşk yazdırdı yine hikayemi… Beni istiyorsan önce güvenli limanları terk etmelisin dedi… Aşkın gözünde özgürlüğü görünce peşi sıra gittim arkasından… Gördüm ki aşk ve özgürlük yine tek bir kelime ve üç harfmiş… Aşk özgürlüğü kapsıyordu içinde ve özgürlüğün başka adıydı aşk… Bu yüzden aşka sevdalılar önce özgürlüğe vuruluyorlardı sonra da kendi gerçeklerini aramak için kendilerini yolda buluyorlardı…”

ceres


Son güncelleme: 10:44 - 27.07.2017