Görme engellilere ilham verecekler

Tara Kitap, alanlarında başarılı, çevrelerine ilham veren kişilerin ve ünlü isimlerin kaleminden çıkan ‘Ses Ver, İlham Ver’ kitabıyla görme engellilerin dünyasına ışık tutmayı amaçlıyor. Kitapta Ahu Yağtu, Arzu Kaprol, Azra Kohen gibi isimler yer alıyor. 

Görme engellilere ilham verecekler

Türkiye'nin önde gelen sanatçıları, akademisyenleri, gazetecileri ve iş insanlarının bugüne kadar duyulmamış hikâyeleri ‘Ses Ver, İlham Ver' kitap projesiyle gün yüzüne çıkıyor. Kapak fotoğrafını ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut'un üstlendiği, Alper Süzgün'ün tasarladığı kitapta Ahu Yağtu, Ayşen Zamanpur, Arzu Kaprol, Şah Yaycı, Azra Kohen ve Özlem Kaymaz gibi isimler yer alıyor.

13 – 14 Aralık tarihinde 18'incisi düzenlenen Marka 2017 Konferansı'nda farkındalık yaratmak adına tüm kitapseverleri hikâyelerin sesi olmaya davet eden Tara Kitap, standındaki ses kayıt stüdyosunda, dileyenlerin katılımıyla sesli kitap haline getirilecek projeyi görme engellilere hediye edecek. Kitabın ilk baskısından elde edilecek gelir ise Altı Nokta Körler Derneği'ne bağışlanacak.