Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güney Kore’nin başarılı grubu İstanbul’a geliyor
Güney Kore’nin başarılı grubu İstanbul’a geliyor
Güney Kore'nin önde gelen oda müziği topluluklarından Jaeyoung Kim, Young-Uk Kim, Seungwon Lee ve Woongwhee Moon'dan oluşan Novus String Quartet 18 Aralık gecesi Cemal Reşit Rey'de dinleyicileriyle buluşacak.
Kültür Sanat 5 Aralık 2017 - 12:00

Ünlü Hagen Quartet'in birinci kemanı Lukas Hagen'ın övgüyle bahsettiği 2007'de Kore Ulusal Sanat Üniversitesi'nde kurulan Novus String Quartet, İstanbullu dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

2012'de ‘Münih ARD Uluslararası Oda Müziği Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazandıktan sonra Avrupa'da bilinirlik kazanmaya başlayan grup, Şubat 2014'te Lukas Hagen'ın başkanlık ettiği ‘Mozart String Quartet Yarışması’nda birinci oldu. 2008’de Osaka'daki ‘Uluslararası Oda Müziği Yarışması'na katıldıkları ilk senede üçüncülük ödülünü aldılar. Aynı ödülü 2009'da Lyon'daki Oda Müziği Yarışması'nda, 2012'de Viyana'daki ‘Uluslararası Haydn Oda Müziği Yarışması’nda da aldılar. 2010'da Quartet, Auditorium dergisinde çıkan ilk oda müziği topluluğu olarak gelecek vadeden müzisyenler listesinde yer aldı. O zamandan beri dünyanın çeşitli yerlerinde konser veren grup, Münih'te Müzik ve Tiyatro Yüksekokulu'nda, profesörleri Christoph Poppen ve Hariolf Schlichtig eşliğinde eğitimlerini sürdürüyor.

Grup, 18 Aralık’ta Cemal Reşit Rey’de sahne alacak.

Son güncelleme: 12:28 - 05.12.2017