Günümüzün kanayan yarası, tiyatro sahnesinde

Ensest mağduru insanların çığlığı, tiyatro izleyicisine unutulmaz bir atmosfer yaşatıyor

Günümüzün kanayan yarası, tiyatro sahnesinde

20 yıl önce bir hastanede tanık olduğu ensest mağduru bir kız çocuğu ve annesinden yola çıkarak yıllar sonra konuyu tiyatro sahnelerine taşıyan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Gamze Süner Atay, oyunu ‘Törpü’ ile ‘Susma, Anlat!’ diyor.

torpu1

Psikolog Yazar Ayşıl Susuzlu’nun yazdığı öyküyü sahneye uyarlayan, yöneten ve oynayan Gamze Süner Atay, çocukluğunda ensest mağduru olan bir kadının neler hissettiğini bu oyunda anlatıyor.

Televizyon ekranlarından izlediğiniz ve gazetelerin üçüncü sayfalarından okuduğunuz ensest mağduru çocukların ve annelerinin hikayesi, 4 Şubat Cumartesi günü saat 19:00'da Moda Sahnesi'nde Gamze Süner Atay'ın tek kişilik performansı ile çığlığa dönüşüyor.

torpu3

‘Törpü’, çocukluğunda yakın bir akrabası tarafından tecavüze uğrayan ve çocukluğu boyunca süren ensest sonrasında, bir kadının hiç kimseye ve hatta kendine bile anlatamadığı travması ile sürdürmeye çalıştığı yaşamı anlatıyor.

Oyunda, dünyada ve ülkemizde konuşulmasından çekinilen aile kavramını temelinden sarsan ve 10 çocuktan 1’inin maruz kaldığı ensest gerçeği, tiyatro sahnesinde çığlığa dönüşüyor.

torpu4

Yazan : Uzm.Psikolog Ayşıl SUSUZLU

Uyarlayan ve Yöneten: Gamze Süner ATAY

Oyuncu: Gamze Süner ATAY

Yer: Moda Sahnesi

Saat: 19:00

'Ahududu' kapalı gişe oynamaya devam ediyor İlginizi Çekebilir 'Ahududu' kapalı gişe oynamaya devam ediyor