Sözcü Plus Giriş

Gürkan Uygun’dan güldüren espri: Kavga edemedim

7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali panellerinin ilki olan 'Sinemada Şiddet ve Şiddetin Gösterilmesi'ne katılan oyuncu Gürkan Uygun "Buraya geliyorum diye trafikte kavga edemedim çünkü şiddet konulu bir sinema paneline geliyordum" diyerek, kendisini dinlemeye gelenleri güldürdü. 

null
Güncellenme: 14:30, 05/11/2017
Gürkan Uygun’dan güldüren espri: Kavga edemedim

Prof. Dr. Bengi Semerci'nin yönettiği ‘Sinemada Şiddet ve Şiddetin Gösterilmesi' paneline İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ergün Yolcu, sinema eleştirmeni Banu Bozdemir ve oyuncu Gürkan Uygun konuşmacı olarak katıldı.

“Trafikte buraya geliyorum diye kavga edemedim çünkü şiddet konulu bir panele geliyordum” diyerek espri ile konuşmaya başlayan Gürkan Uygun, kendi iç dünyasında şiddet yaşamadığını, militarizmin ve milliyetçiliğin şiddeti desteklediğini belirterek, “Akademik olarak tespit yapamam ama tecrübelerimle şunu söyleyebilirim. Birebir örneklemeyi seven bir toplumuz. Kötü olanı seyrederken yapabilme özgürlüğünü düşünüyoruz toplum olarak. Bu yüzden fiziksel şiddet ön plana çıkıyor. Ataerkil toplumuz. Sert yaşamayı seviyoruz. Kendimizi şiddetle korumayı tercih ediyoruz. Adaletin yerine getirilmediğini düşündüğümüz için şiddet kullanarak çözmeyi tercih ediyoruz” dedi.

‘BEŞİKTAŞ’I SAVUNUR GİBİ SAVUNUYORUM’

Günümüz çocukları için şiddetin bir oyun olduğunu söyleyen Uygun, “Tabletinde, telefonunda bir oyun. Trafikte buraya geliyorum diye kavga edemedim. Dizi izleyicisi takım taraftarı gibi. Ben de bir şeyi savunurken Beşiktaş'ı savunur gibi savunuyorum” dedi.

gurkanuygurİlginizi Çekebilir7. Suç ve Ceza Film Festivali her boyutuyla 'adalet'i ele alıyor7. Suç ve Ceza Film Festivali her boyutuyla 'adalet'i ele alıyor