Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 7 Ocak 2018 - 01:37

 

gazi-mustafa

Geri adım atmayan lider 

ABD Büyükelçisi ve yazar Charles H. Sherrill'den ‘Gazi Mustafa Kemal'… Kitap, bir devleti içine gömüldüğü karanlıktan çekip çıkarmaya çalışan ve hiçbir koşulda geri adım atmayan bir liderin yakın plan incelemelerini içeriyor. (Karakarga)

isvicre

Tarihe kayıt düşüyor

Uğur Kökden'den ‘İsviçre Kahvehaneleri'… Yazar kendi kişisel tarihine kayıt düşüyor. İçli, içten bir bakışla bunu gün gün yazıyor. (Eksik Parça)

goze-goz

Gerilim hikayesi

David Lagercrantz'tan ‘Göze Göz Dişe Diş Diyen Kız'… Kitap, gerilim yaratan hikayesinin gücünü Stieg Larsson'un Millennium üçlemesinden ve Salander ile Blomkvist'in adalet için savaşa devam etmesinden alıyor. (Pegasus Yayınları)

iliskisi-var

İlişkisi var

Müge Çevik'ten ‘İlişkisi Var'… Hiçbir şey tesadüf değil. İnsanın insanla, ilk ve en uzun olarak da kendisiyle ilişkisi var. (Doğan Novus)

ahmet

Muhteşem bir adam

Aylin İşcan Yener'den ‘Ahmet'… 1913 yılında Selanik'te doğup,1988'de İstanbul'da ölen, sırrının efendisi muhteşem bir adamın, Ahmet'in öyküsü. (Siyah Kitap)

askol

Aşk yolculuğu

Hande Akın'dan ‘Aşk Ol'… Yazar, aşkın, bir adım ileriye gidip Onunla her an bir olduğumuzu hissetmemizi sağlamak olduğunun altını çiziyor.
(Libros Kitap)

maden

Kadın kahraman

John Grisham'den ‘Maden'… Wall Street'in büyük avukatlık firmalarından birinde çalışan Samantha Kofer, işine veda etmek zorunda kalır ve kendini ölümcül bir davaya gömülmüş olarak bulur. (Remzi Kitabevi)

dik-yuruyen

Yaşam öyküsü

Rahmi Kumaş'tan ‘Dik Yürüyen Adam'… Yazar kitabı için, “Kişilerin yaşantıları vardır. Bu yaşantı başkalarınca tam çözümlenemeyeceği gibi onu yaşayanda onu tam değerlendiremiyor ne yazık ki” diyor. (E Yayınları)

bi-kahve

Yeni hikayeler

Mehmet Ali Çatal'dan ‘Bir Kahve İçebilir miyiz?'… Mizah hikayelerinden oluşan kitap, dört yeni hikaye eklenip kalınlaştırılarak ikinci baskısını yapmış. (Ayzıt Yayınları)

karanlik

Birileri okusun diye değil

Fügen Kıvılcımer'den ‘Karanlık Sığmıyor Geceye'…. “Sen; birileri okusun diye değil, başka türlü nasıl yaşayacağını bilemediğinden, beynindeki yaranın irinlerini boşaltmak için yazacaktın!” (Artshop Yayıncılık)

Son güncelleme: 07:15 - 07.01.2018