Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 14 Ocak 2018 - 05:57

Siz onları değil; onlar sizi seçti

Soner Yalçın'dan ‘Saklı Seçilmişler'… Yazarımız, “Bir film düşün. İlk sahne sıradan bir olayla başlar ama film bitse de etkisinden kurtulamazsın” diyor. (Kırmızı Kedi Yayınları)

sakli-secilmisler

Hüzünlü, neşeli, melankolik

Ece Temelkuran'da ‘Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi'… Yazar, hiç var olmamış şakacı, hüzünlü, neşeli, melankolik, çilekeş kuşlar tasavvur ediyor.
(Karakarga Yayınları)

olmayankus

Nefes kesen polisiye

İskender Pala'dan ‘Abum Rabum'… Elinizdeki kitabı yalnızca bir casusluk romanı olarak değil, aynı zamanda Mezopotamya'nın sosyal, siyasi ve sanatsal tarihi gibi de okuyacaksınız. (Kapı Yayınları)

abumrabum

Psikolojik gerilim

Dawn Barker'dan ‘Kırık Dökük'… Bu etkileyici roman sadece psikolojik bir gerilim olmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni anne olmuş bir kadının en büyük korkusunu tüylerinizi ürpertecek bir gerçeklikle gözler önüne seriyor. (Yabancı Yayınları)

kirik-dokuk

Kara mizah fırtınası

Atilla Taş'tan ‘Sakıncalı Çökelek'… Müthiş bir kara mizah fırtınası! ‘Boğazına Dursun Ham Çökelek'ten Dostoyevski'ye selam duran ‘Sakıncalı Çökelek'e geçiş umut ve sevinç veriyor. – Murat Menteş (Karakarga Yayınları)

sakincali