Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın kitapları
Haftanın kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Kültür Sanat 4 Şubat 2018 - 02:20

Özkan SAÇKAN

Kısa öyküler

Yürüyüş yaparken karşılaştığı dokunaklı manzaraların, kendi halinde insanların fotoğraflarını çekip yakaladığı anların öykülerini yazan Tolga Gümüşay, ‘Genç Kareli Öyküler' ile kısa öykünün en iyi örneklerini sunuyor. (Altın Kitaplar)

genc_kareli_oykuler_kapak

Anılarını tazeledi

Usta sanatçı Barış Manço'nun son 20 yılında menajerliğini yapan Tamer Şahin'in ‘Hâlâ Yazıp Çizecek Birkaç Satırım Kaldı' isimli kitabı, eski eşi Lale Manço Ahıskalı'nın önsözü ile kitapçılarda. (Truva Yayınları)

baris-manco

Değişen dengeler

Sevim Ak'tan ‘Ada ve Adam'… Yazar romanında, kardeş sahibi olmanın yarattığı karmaşık duygularını bir çocuğun gözünden ustalıkla aktarıyor. (Günışığı Kitaplığı)

ada-ve-adam-kpk16-tam

Kapıdan girmek imkansız

M. Mücahit Yurteri'den ‘Nergis'… Mahallelerin arasında okuru dolaştıran yazar, kimsenin duymadığını ve görmediğini ustalıkla yansıtıyor. (Halk Edebiyatı Dergisi Yayınları)

nergis

Son z raporu

Günter Grass'dan ‘Sonluluk Üzerine'… Ölümünden günler önce tamamladığı bu kitap, adeta üretkenlikte sınır bilmez bir ömrün alınmış son z raporu. (Kırmızı Kedi Yayınları)

sonluk-uzerine

Organik hakkında

Gürkan Akgüneş'in ‘Organik Gerçeği' adlı kitabı, tüm okurlar için organik dünyanın kapılarını aralıyor. (Yeni İnsan Yayınevi)

organik

Felaketle sonuçlandı

Stephen Crane'den ‘Erkekler, Kadınlar ve Tekneler'… 1897'de Küba'daki ayaklanmaya ilişkin haberini geçmek için giriştiği deneme felaketle sonuçlandı. Crane, aşçısı ve yağcısıyla kıyıya ulaşmıştı. (Meda Kitap)

erkekler-ve-kadinlar

Özüne in

Arda Erel'den ‘Kendine İyi Bak'… Bir şeyler yolunda gitmediğinde, sen kendi yolunda gitmiyorsun demektir. Özüne in ve kendine koş. (İnkılap Kitabevi)

kendine

Hayatta kalma mücadelesi

Sofi Oksanen'den ‘Norma'… Hayat dolu bir kadın olan Anita Naakka beklenmedik şekilde metronun altına atlayınca, kızı Norma hayatları boyunca sakladıkları sırla tek başına kalır. (Doğan Kitap)

norma

Merak uyandıra roman

Lisa Ballantyne'den ‘Suçlu mu?', hem sürükleyici hem de merak uyandıran bir ilk roman. Detay açısından zengin ama bir kısa öykü kadar da ürkütücü bir sadeliği var' Joyce Carol Oates (Artemis Yayınları)

suclumu

Yararlı bir kitap

Biltekin Özdemir'den ‘Osmanlı Devleti Dış Borçları: Yüz Yıl Süren Cendere'… Bu kitap, başta siyasetçiler, siyasete ilgi duyanlar; kamu ve özel sektörün üst düzey yöneticileri olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları; bankacılar;  öğrenciler ve ilgili tüm yurttaşlar için yararlı olacak. (Remzi Kitabevi)

osmanli-devleti-dis-borclari-rgb