Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 11 Şubat 2018 - 05:57

Düş'ün gerçek olsun

el-yapimi

-Mari Camgöz Pektezol'den ‘El Yapımı Hayat'… Yürekten isteyip kendimize inandığımızda aklımız da bedenimiz de o şeyi yapmanın bir yolunu mutlaka bulur. Şimdi kendini seçme vakti. (Ceres Yayınları)

Kendini anlatıyor

hayat-boyle

– Hasan Cemal'den ‘Hayat İşte Böyle Geçip Gidiyor'… Yazar, “Hatırat yazarı, kendi yakınları için bir hain, en azından bir mezar kazıcıdır' der Amin Maalouf. Bence hatırat yazarının kendisi için de öyledir. Bu kitapta kendimi anlatıyorum” diyor.  (Everest Yayınları)

Göç yolculuğu

haydi-gel

-Tansel Baybara'dan ‘Haydi Gel Vazgeçme'… Yazar, kitabında hiç alışık olmadığımız bir kolaj yaratıyor. Kitabı elimize aldığımızda bir sayfa çevirince karşımıza şahane duvarlar çıkıyor, ardından Zamarott karakterinin göç yolculuğu başlıyor. Birkaç sayfa sonra bir kodla müzik yolculuğuna çıkıyoruz.  (Martı Yayınları)

Gizemler gün ışığına çıkıyor

ask-yeniden

-Nazlı Eray'dan ‘Aşk Yeniden İcat Edilmeli'… Fantastik edebiyatın kraliçesi Nazlı Eray, yeni romanında Jim Morrison efsanesinin gizemlerini gün ışığına çıkarıyor! (Everest Yayınları)

Doyasıya yaşamak

yasam

-Akif Manaf'tan ‘Yaşam Nedir ve Nasıl Doyasıya Yaşanır'… Yazar, yeni eserinde yaşam sanatını, yaşam amacını, yaşam paradoksunu, yaşam sürprizlerini, yaşam bilmecesini, yaşam aşkını yazıyor. (Avrupa Yakası Yayınları)

Küle dönen şehrin hikayesi

hazan-vakti

– Merve Küçüksarp'tan ‘Hazan Vakti'… Yazar, kitabında Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarında İzmir'in işgalinden kurtuluşuna kadar olan dönemi gerçek olaylardan yola çıkarak romanlaştırıyor. (Epsilon Yayınevi)

Eskisi gibi olmayacak

kucuk-kahraman

– Linda Bailey'den ‘Küçük Kahraman'… Eddie parlak yeşil bir böcek, bu kitabın küçük kahramanı. Minnacık ama cesur biri, halasını bulup onu kurtarmaya kararlı. Ferny Creek Kütüphanesi artık asla eskisi gibi olmayacak!  (Büyülü Fener Yayınları)