Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın kitapları
Haftanın kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Kültür Sanat 18 Mart 2018 - 04:21

Özkan Saçkan

Türbülanslı yıllar

Solomon Volkov'dan ‘20.Yüzyıl Rus Kültür Tarihi'… Volkov, II. Nikolay, Stalin ve perestroykanın türbülanslı yıllarının, bu dönemde başyapıtlar üreten Tolstoy, Gorki, Chagall gibi sanatçıların yaratma süreçlerini nasıl etkilediğini anlatıyor. (Alfa Yayınları)

20-yuzyil

Gerçek ejderhalar

Véronique Cauchy'den ‘Ejderhaları Nasıl Tanırız?'… Bir kere ejderha olduğunu söyleyen herkese inanmayın! Hele dişlerini fırçalamıyorsa. Okuluna gitmiyorsa. Okumayı bilmiyorsa. O kesinlikle ejderha değildir! Gerçek ejderhalar bu kitapta. (Yapı Kredi Yayınları)

ejderhalari-nasil

Değişen dünya

Şolem Aleyhem'den ‘Damdaki Kemancı'… Bu eser, Rusya'da küçük bir Yahudi kasabasında yaşayan Sütçü Tevye'nin kendi geleneklerini korumak istemesinin ve değişen dünyaya ayak uyduramamasının öyküsüdür. (Remzi Kitabevi)

damdaki

Söz Tabiat Ana'da

Mustafa Mutlu İbili'den ‘Son Mesaj Sarsıntı'… Yıkılan köprüler, harap olmuş yollar, dev tsunami dalgalarıyla yok olan kıyılar, milyonlarca cansız beden ve alev alev yanan bir şehir. Burası İstanbul! Tarih: 2030 Şimdi söz Tabiat Ana'da… (Parola Yayınları)

son-mesaj

Heyecan dolu yolculuk

Marc Levy'den ‘Başka Bir Mutluluk Fikri'… Yazar, bu kez edebiyat severleri, yıllar sonra özgürlüğün ve mutluluğun peşine düşen iki kadınla birlikte heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor. (Can Yayınları)

baska-bir-mutluluk

Bir yüzyıl sancısı

Orhan Miroğlu'nun Kürt meselesi üzerine yazılmış son kitabı ‘Yeni Yüzyıl, Kürtler ve Bağımsızlık' siyasi mülahazalar bir yana, merkezinde büyük acıların yer aldığı bir tarih anlatısı, bir yüzyıl sancısı. (Doğan Kitap)

yeni-yuzyil

Çalkantılı yıllar

Amor Towles'dan ‘Moskova'da Bir Beyefendi'… 1922 yılında Kont Aleksandr İlyiç Rostov Bolşevik mahkemesi tarafından suçlu bulunur ve Moskova'da bir otelde ömür boyu göz hapsinde tutulmasına karar verilir. Rostov şimdi en çalkantılı yıllarını pencereden izlemek zorundadır. (Hep Kitap)

moskovada-bir-beyefendi

Kapsamlı bir eser

L. N. Rangarajan'dan ‘Arthaşastra'… Kautilya, MÖ 340-293 yıllarında, danışmanlık ve başbakanlık yaptığı ilk Maurya İmparatoru Çandragupta'nın iktidara yükselişinin mimarı olmuş bir devlet adamıdır. Arthaşastra devlet yönetimi alanında bugüne dek yazılmış en kapsamlı eserlerden biridir. (Kırmızı Kedi Yayınları)

arthasastra
Son güncelleme: 04:23 - 18.03.2018