Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın kitapları
Haftanın kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Kültür Sanat 25 Mart 2018 - 02:01
artemis

Adrenalin dolu bir macera

Marslı'nın yazarı Andy Weir'den ‘Artemis'… “Marslı'dan sonra isteyebileceğiniz her şey bu kitapta: zekice, eğlenceli, adrenalini yüksek, elinizden düşüremeyeceğiniz bir öykü.” –Ernest Cline, Başlat'ın yazarı. (İthaki Yayınları)

o-bir-kustu

Kitabın bir öyküsü var

Binay Kazan'dan ‘O Bir Kuştu Uçup Gitti' şiir kitabı. Yazar, “Bu şiir kitabımın bir öyküsü var. Sevgili dostum Cengiz Oruç'un ölümü öncesinde verilmiş bir söz olarak yaşam gündemimi oluşturan bu kitap; onur ve gurur dolu yaşantımdan kesitler de sunuyorum' diyor.

basima-bir-isgeldi

Mutlu insan yaratmak

Zuhal Gürçimen'den ‘Başıma Bir İş Geldi'… Beyaz yakalarımızın iki ucunu birbirine denk getirmek için uğraşırken neleri ıskalıyoruz? Denk yakalar; dengede bir yaşam, bütün ve mutlu bir insan yaratabilir mi? (Destek Yayınları)

ataturkun-ekonomi

İkna olacaksınız

Nazım Güvenç'ten ‘Atatürk'ün Ekonomi Devleti Vizyonu'… Elinizdeki kitapta: Ekonomi devleti kavramı ekseninde Atatürk'ün ekonomiye ilişkin vizyonunu O'nun sözleri ve yazılarından hareketle ve ekonomi ile finans bağlamında ilginize sunuluyor. (Anahtar Kitaplar)

gozlerini

Kızlarla kurulan ilişki

Irmak Zileli'den ‘Gözlerini Kaçırma'…Kitap, bir ailenin üç kuşak kadınlarının kızlarıyla kurduğu ilişkiler üzerinden; kadınlığı, ‘kutsal' anneliği, ‘iyi evlat' olmayı ve ataerkilliği kadın eliyle üreten döngüyü sorguluyor. (Everest Yayınları)

kanseri

Nasıl çelme taktı

Fatih Erkoç'tan ‘Avuç İçi Kadar Mutluluk/Kanseri Nasıl Yendim?'.. Erkoç, yakalandığı kansere nasıl çelme attığını anlatıyor günlüğünde. Öyle bir günlük ki bu, samimiyetin de bir adım ötesine geçmiş, sayfaları herkese açık. (Alfa Yayınları)

haydi-gel-vazgecme

Yaşam hikaye anlatır

Tansel Baybara'dan ‘Haydi Gel Vazgeçme'… Yaşam bize hikaye anlatır. Bu hikaye ancak can kulağı ile dinleyenin işine yarar. Hikaye bazen zorlukları,  bazen mutlulukları, bazen başarıları bazen gidilecek yolları, bazen kayboluşları, bazen kendini buluşları, bazen de gizemli sırları anlatır. (Martı Yayınları)

surgun-ruhlar

Neşeyi, kederi yansıtıyor

Levent Yanlık'tan ‘Sürgün Ruhlar'… İnsan zihninin derinliklerine farklı bir pencereden bakan kitap, iyilikle kötülüğün arasındaki hüznü ve neşeyi, kederi ve sevinci yansıtıyor. (Tekin Yayınevi)

yatirim

Yatırım önerileri

Michelle Cagan'dan ‘Yatırım 101'… İşte Yatırım 101'den size birkaç öneri: • Yatırıma hemen başlayın. • Lüks harcamalardan vazgeçin. • Piyasaları takip edin. • Ne kadar gençseniz o kadar çok risk alın. (Say Yayınları)

iste-oyunlastirma

İnsan motivasyonu

Ercan Altuğ Yılmaz'dan ‘Yeni Nesil Motivasyon/İş'te Oyunlaştırma'… Oyunlaştırma olarak adlandırılan disiplin, oyun oynamaktan çok insan motivasyonu ve etkileşimiyle ilgilidir. Yazar, bu konuda ilk günden beri ülkesi için oyunlaştırmayı çok önemli bir iş modeli olarak öneriyor. (Ceres Yayınları)

oglanlar

Dikkatle dinle

Jessica Schiefauer'den ‘Oğlanlar'… “Bir öykü anlatacağım. Ama bu öykü herkese göre değil. Görmek isteyenlere, büyüteci gözüne dayayıp sıra dışı olanı izlemeye cesaret edebilenlere göre bir öykü. Gözlerin açıksa dikkatle dinle!” (Güldünya Yayınları)

tombis

Kimse onu tanıyacak

Behiç Ak'tan ‘Tombiş Maskeli Baloya Katılmak İstemiyor'… Akşam balo düzenleneceğini duyan Memo, arkadaşı Tombiş'in yanına koşar. Öyle bir maske takacaktır ki, kimse onu tanıyamayacaktır! (Günışığı Kitaplığı)

tutku

İnsan hikayeleri

Güven Gürkan Öztan, Serdar Korucu'dan ‘Tutku, Değişim ve Zarafet-1950'li Yıllarda İstanbul'… Elinizdeki kitap insan hikayelerini, gündeliğin ritmini, parıltılı yaşamlardan şehre tutunamayanlara uzanan geniş bir yelpazeyi konu alıyor. (Doğan Kitap)

vahdet

Bu ülke hepimizin

Ömer Celep'ten ‘Vahdet Milliyetçiliği'… Bu ülkede yaşayan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Alevi, Sünni ve adını tek tek sayamayacağımız herkes bilmelidir ki; bu ülke hepimizin eşit miktar, şart ve kurallar dahilinde ortak vatanımızdır. (Alfa Yayınları)

kirpi-kirpik-nerede_2

Keyifli bir kitap                             

Şebnem Seçkiner'den ‘Kirpi Kirpik Nerede?'.. Kitap, okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri için hem keyifli hem de her çocuğa dokunan, ‘ben de böyle söylüyorum' dedirten bir içerik sunuyor. (Genç Destek Yayınları)