Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 1 Nisan 2018 - 06:16

Yeniden başlamak için

– Güliz Sütçü'den ‘Kişisel Bitişim'… Yeniden başlamak için bitmek gerekir ve bunu ancak Eser Yerbakar gibiler bilir. Yani, yaşadıkları tımarhanelik günlerden ve deli gömleği haline gelmiş kimliklerinden bunalmışlar… (Phoenix Yayınevi)

kisisel

Kabullenmek, sabır, şefkat

– Zümra Atalay'dan ‘Mindfulness-Şimdi ve Burada-Bilinçli Farkındalık'… Kitap, dikkatin niteliğini fark etmek ve tüm bu fark edilenleri kabul etmeyi anlatıyor. (Psikonet Yayınları)

mindfulness-simdi

Parçala, böl, yönet

– Lütfi Kaleli'den ‘Adaletsiz Adalet'… Bu kitapta Osmanlı ve Atatürk dönemlerine ait bilgilendirmelerin yanı sıra, parçala, böl, yönet yöntemiyle ülkemize el atan Amerika'nın nasıl etkin olduğu anlatılıyor. (Berfin Yayınları)

adaletsiz-adalet

Doğaüstü bir gerilim

– Christopher Golden'den ‘Ağrı Dağı'… “Kısmen psikolojik-korku kısmen de doğaüstü gerilim bu kitap, aynı türdeki kitaplar arasında bir şaheser. Sakın yatmadan önce okumayın!” – Sarah pinborough (İthaki Yayınları)

agri-dagi

Okudukça okuyacaksınız

– Jean Racine'den ‘Üç Tragedya'… Racine'in ilk tragedyası: Düşman Kardeşler. Saray düzeyinde iktidar savaşı – Aynı zamanda sevda yarışı – Tutku ile Duygu'nun kapışması. (Anahtar Kitaplar)

3-tragedya

Ders çıkarılmalı

– ‘Atatürk'ün Kaleminden 6-Kürtler'… Kurtuluş Savaşı'nın Türk ve Kürdü emperyalizme karşı birleştiren,  zafer kazanmış pratiği incelenmeli, tartışılmalı ve önümüze ilişkin dersler çıkarılmalıdır. (Kaynak Yayınları)

ataturkun-kaleminden

Ülkenin yaşam koşulları

– Cihangir Akşit'ten ‘Savruluş-1951 Kore Savaşı'nın Romanı'… 1950'de Demokrat Parti'yi iktidara getiren şartlar, NATO'ya girebilmek için hükümetin Meclis'e danışmadan Kore'ye asker gönderme kararı alması. (Asi Kitap)

savrulus

Yaşamı lehinize çevirin

– Turhan Güldaş'tan ‘Yaşam Sihirbazı'… Daha iyi bir yaşam hayal edin. Daha sağlıklı, başarılı ve mutlu. Tüm bunları istemek hakkınız. Şimdi hedeflerinizi belirleyin ve harekete geçin. (Trend Yayınevi)

yasam-sihirbazi