Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 22 Nisan 2018 - 05:35

 

cil-kusu

Doğayı sevsin diye

Merve Dağlı'dan ‘Çil Kuşu'… Daha küçücükken sevgiden yoksun kalmıştı. Oysa yalnızca sevsin diye yaratılmıştı. Peki yalnızca o mu görevlendirilmişti sevmekle? (Pena Yayınları)

kara-kalem

Bir öç hikayesi

N. İpek Gökdel'den ‘Kara Kalem'… Küçücük bir çocukken ailesini yitirmiş bir delikanlının öç hikayesi. Bu, bahtsız güzel kadınların, tutkulu aşık adamların umutlarının ve savaşlarının hikayesi. Bu, İstanbul'un dehlizlerinde saklanan sırların akla hayale gelmeyen hikayesi. Bu, kehanetlerin ve kerametlerin destanı… (DEX Kitap)

1895ten-voleybol

Mintonette Voleybol

Voleybolda 45 yıl ter döken ve bu spora başta TSYD olmak üzere ödül kazandıran ilk spor yazarı Cengiz Tokgöz'den ‘1895'den 2018'e Mintonette Voleybol'… Kitapta 860 fotoğraf bulunuyor. (Poseidon Yayıncılık)

turkiyede-secim

Geçmişten ders alma

Burak Cop'tan ‘Türkiye'de Seçim Sistemleri'… Eser, yalnızca siyaset bilimiyle ilgilenenlere değil Türk siyasi tarihine meraklı herkese, ama özellikle de geçmişten ders almayı önemseyen siyasetçilere hitap ediyor. (Tekin Yayınevi)

gelecege-dokunmak-kapak-bar

Özgür vicdanlı gençler

Sevim Gündüz'den ‘Geleceğe Dokunmak'… Yazar, “Sevim hocam, bizlerin özgür yetişmemiz için gösterdiğiniz çabaya teşekkür ederim. ‘Daha nice öğrenciler yetiştirmeniz dileğiyle’ yazan bir kart almak” diyor. (Tura Yayınları)

sevgiizi

Duygusal bir roman

Eşref Karadağ'dan ‘Sevgi İzi'… Otizm konusunda farkındalık yaratacak duygusal bir serüven… “İşte o anda dünyanın tüm kuşları üstümüze kondu. Güneşli bir çınar gibi gülümseyip durdu annem. Gülümsedikçe kuşları cıvıldadı.” (Bilgi Yayınevi)

y

Mücadele romanı

Cem Akaş'tan ‘Y'… Kitap, kadınlar ve erkekler üzerine, toplum üzerine ama en çok da koca dünyada yapayalnız kalmak üzerine bir mücadele romanı. (Can Yayınları)

mutlu-cocuklar

Atlas'ın dünyası

Berna Kumaş Sipahi'den ‘Mutlu Çocuklar Takımı'… Sipahi'nin, oğluna anlattığı hikayelerden yola çıkarak yazdığı ‘Atlas'ın Dünyası' başlıklı ve iyilik, yardımlaşma, etrafımızdaki insanlara karşı duyarlı olma ve sorumluluk alma gibi değerlerimizi içeren dörtlü serinin ilk kitabı. (Doğan Egmont)

afrika-kaplani

Kaderini yeniden yazdı

James Patterson'dan ‘Afrika Kaplanı'… Dedektif Alex Cross, kan gölüne dönmüş villanın, bir intikam şovunun sahnesi olarak seçildiğini anladığında, kaderi yeniden yazıldı. (Mona Kitap)

turkiyede-partili

Değerlendirmeler

Ahmet Gülen'den ‘Türkiye'de Partili Cumhurbaşkanı Tartışmalarının Kısa Tarihçesi’… Kitapta partilerin parti ve devlet başkanlığı birleşmesine karşı tutumları irdelenmiş. (Tarihçi Kitabevi)

 

 

 

Son güncelleme: 08:02 - 22.04.2018