Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 3 Haziran 2018 - 04:25

Bir başucu kitabı

Arzu Erdil'den ‘Ben Aylin'… 6 yıllık eşinden boşanmak üzere olan bir çocuk annesinin yaşadıklarını anlatan kitap, boşanma davalarını farklı bir bakış açısıyla ele alıyor. (Sokak Kitapları Yayınları)

ben-aylin

Işık tutuyor

Ahmet Sever'den ‘İçimde Kalmasın-Tanıklığımdır'… Yazar bir yandan iktidar saflarından gelen tepki, eleştiri ve saldırılara cevap verirken, diğer yandan aile içi sır olarak saklanan bazı gerçeklere ışık tutuyor. (Destek Yayınları)

icimde-kalmasi

Çetiner'in anıları

Zihni Çetiner'den ‘Ölümü Paylaştılar!'… 1968 Türkiye'si ve 1968 gençliğinin önde gelen isimleriyle ilgili, dönemin en aktif kişilerinden biri olan Zihni Çetiner'in anıları. (E Yayınları)

olumu-paylastilar

Bir şeyler değişiyor

Sultan Su Esen'den ‘Rüya Gözlüğü'… “Bu beyaz hasır şapkayı da kim geçirdi başıma? Her an bir şeyler yer değiştiriyor. Durmadan çok neşeli bir ortamdan çok karanlık bir ortama geçiyorum.” (Kanguru Yayınları)

ruya-gozluguu

Kafa dinlemek için

Ş. Serda Kayman'dan ‘Kontrat-Lanetli Ev'… Pelin, ölen halasını onurlandırmak ve kafa dinlemek için kendisine miras kalan köydeki evde kalmayı planlamıştı… (Hiç Yayınları)

kontrat

Yaşamlarının parçası

Defne Ongun Müminoğlu'ndan iki kitap birden. ‘Çılgın Sörfçüler 1-Denizden Gelen Şifre/ 2-Deniz Fenerindeki Adam'… Mira, Tan, Asu, Emma ve Tim…  Denizi ve rüzgar sörfünü yaşamlarının bir parçası hâline getirmiş bir ekip. (Artemis Çocuk)

cilgin-sorfuceler2

Boğaziçi aşkı

G. V. İnciciyan'dan ‘Boğaziçi Sayfiyeleri'… “Bu, elinizde tuttuğunuz kitap ile yeni bir yaşam öyküsü başlamış olacak.  Kitabın kendisi ise bir aşktır. Boğaziçi aşkı.” Ferit Edgü (Alfa Yayıncılık)

bogazici-sayfiyeleri