Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 8 Temmuz 2018 - 04:22

Salatalar sınıflandı

salataya

Süleyman Dilsiz'den ‘Salataya Dair Her Şey'… Kitaptaki tarifler, vegan, vejetaryen, paleo, pegan beslenme tarzlarını, glüten, fruktoz, laktoz, sorbitol intoleranslarını dikkate alarak doyumluk, garnitür, atıştırmalık ve tatlı salatalar olarak sınıflandırılıyor. (Alfa Yayıncılık)

Seyahate hazır mısınız?

kalk-gidelim

Esra Alkan'dan ‘Kalk Gidelim Edirne'… Zervan yani zamanın rehberliğinde gülün anavatanına, çiçek aşısının bulunduğu diyara, ışığın sağanak olduğu İstanbul'un babası Edirne'ye seyahat etmeye hazır mısınız? (Varlık Yayınları)

70'li yıllara yolculuk

70lerde-cocuk

Mizah ustası Cihan Demirci, 40. yılı anısına yayınladığı, ‘70'lerde Çocuk Olmak'ta okura 70'li yılları sıcak ve samimi bir dille anlatıyor. Kitap 70'lere dair bir rehber niteliği de taşıyor. (Tarihçi Kitabevi)

Dopdolu öyküler

ziyafet

Güzin Yalın'dan ‘Ziyafet'… Yazarın ince ve derin kaleminden aşkla, hainlikle, aşla, cilveyle, iştahla, sızıyla, hazla, kırgınlıkla dopdolu tekil ve kalabalık öyküler. (Ruhun Gıdası Kitaplar)

Dünyayı değiştirecek

savaskiran

Brandon Sanderson'dan ‘Savaşkıran'… Gecekanı isminde bir kılıç taşıyan ve renkleri kullanarak nefesin gücünü odaklayan Hallandren büyü yardımıyla tüm dünyayı değiştirecek gizli kapaklı işler çeviriyor. (Akılçelen Kitaplar)

Tarımsal hareketler

populist

Ernesto Laclau'dan ‘Popülist Akıl Üzerine'… Bu kitapta yazar, popülizm literatüründeki çıkmazlara değinirken de Rus Narodnik Hareketi ve Avrupa'daki tarımsal hareketleri tartışıyor. (Epos Yayınları)