Sözcü Plus Giriş

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN
Güncellenme: 00:31, 05/02/2017
Haftanın Kitapları

10

Sağlığını Yeniden Keşfet  / Prof. Dr. Osman Erk

‘Sağlıklı beslenme' ve ‘hastalıklar' olmak üzere iki bölümden oluşan kitap ‘Sağlığını Yeniden Keşfet', yediklerinizin, içtiklerinizin ve çevrenizin sağlığınıza etkilerini ve sonuçlarını anlatıyor. Sağlıklı bir hayat için gerekli olan yaşam tarzı değişikliğinin nasıl mümkün olabileceğini de örneklerle açıklayan kitap, el altında tutulması gereken bir kaynak… (Destek Yayınları)

4

Savaş Sanatı / Sun Tzu

Savaş Sanatı, Çin'de yazılmış bir askeri strateji kitabıdır. Çin'de eski dönemlerden beri kullanılan savaş taktikleri üzerine general Sun Tzu'nun yaptığı sohbetleri bir araya getiren kitap, 13 bölemden oluuyor. (Remzi Kitabevi)

20

Atlas ve Ateş İsa Küçük

‘Beş bin yıldır dolaşırım' dedi, bu topraklarda, ‘benim kahramanlarım' dedi, insanlardır. Sıradan, seven, acıyan, üzülen, mutlu olan insanlar. Ve durdu, bir nefes aldı kirli havamızdan, devam etti konuşmasına. Kendinde olmayanları ‘var' sananlardır dedi. (Gita Yayınevi)

19

Atölyeden Patronluğa Özbey Men

Beş işadamının sıra dışı hikayesi… Çırak olarak girdikleri konfeksiyon atölyesinde yetenekleri ve azimleri sayesinde kısa sürede usta, ardından da kendi şirketlerini kurarak patron olmayı başaran bu genç girişimcilerin verdikleri mücadeleler gerçekten de örnek alınacak nitelikte.

5

Şanslı Kızlar Ahenk Göklü

Nazlı, yirmili yaşların sonunda bekâr bir kadındır. Bir sağlık dergisinin editörü olarak çalışmakta, iş hayatının tekdüzeliğinden arda kalan zamanını, evinin yalnızlığında geçirmektedir.  (Cinius)

11

İt Kanı David Moody

21. yüzyılın en baskın duygusu üzerine baş döndürücü bir macera ve tedirgin edici bir hikâye… “Bu kitaba bir solukta okunur demek, zihinlere kazınan bu kışkırtıcı ve karanlık başyapıtı kaleme alan yazarın temposuna ve yeteneğine haksızlık olacaktır.” –The Bookselle (Artemis)

9

Max Weber- Fikir Mimarları 32 Deniz Kundakçı

Weber'in sadece sosyoloji değil, bilim ve siyaset yaklaşımlarının da ele alındığı bu çalışma, “Weber” söz konusu olduğunda başucu kaynağı olarak değerlendirilebilecek nitelikte. Weber'in hiçbir yerde yayımlanmamış eserlerinin çevirilerine de yer verilmiş.  (Say Yayınları)

8

Montsuzlar  Ömer Açık

Eğitimci, yazar Ömer Açık, okul koridorlarından yaşama uzanan felsefi bir hikaye anlatıyor. Sürprizli kurgusuyla dikkat çeken kitap adalet, özgürlük, dayanışma gibi önemli kavramları tartışmaya açıyor. (Günışığı Kitaplığı)