Sözcü Plus Giriş

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN
Güncellenme: 06:27, 19/02/2017
Haftanın Kitapları

6

Markalar Nasıl Büyür? / Byron Sharp

Pazarlama hakkında her şeyi biliyor olduğumuzu düşünmemize rağmen aslında ne biliyoruz? Akla yakın göründüğü ya da öyle öğretildiği için doğru sandığımız bilgiler geçerliliğini halen koruyor ya da gerçekten işe yarıyor mu?  (The Kitap)

2

Yabani Manolyalar / Ahmet Altan

Hayatı o son beş dakika gibi yaşadığımızda, hayatın ‘son beş dakika' olduğuna karar verdiğimizde anlarız aslında kiminle olmak istediğimizi. Gerçek duygularımız, gerçek isteklerimiz, gerçek özlemlerimiz, gerçek ihtiraslarımız ortaya çıkar.  (Everest Yayınları)

1

Yunanistan'ın Anadolu Hayali 1919-1922 / Nilgün Engin

Yazar, kitabı kaleme almasının sebebini şöyle anlatıyor: “Vicdanı sömürülen ve Allah ile aldatan insanımıza ‘Mabedde Yangın Var!' uyarısı yapmak içindir. Unutmamak gerekir ki, Batılı tekzip ne kadar güçlüyse, Hak'ı tasdik o nispette güçlü olur.”  (Tarihçi Kitabevi)

8

Egonu bırak da gel / Aysun Bal

Sokakta yürürken gözüme en çok takılan şey, parıltısız ve donuk gözbebekleri… Nerede bu insanların yaşam enerjileri? Onların gözlerinin içine bakın. Ne kadar derin? İnsanların kahkahalarını dinleyin… Bu hayat sadece sizin! (Mona Kitap)

5

Olma Sanatı / Erich Fromm

Olma sanatını öğrenmedeki en önemli adım, zihin söz konusu olduğunda eleştirel ve sorgulayıcı düşünme yetimizi güçlendirmektir. Bu esasen zekâ, eğitim veya yaş meselesi değil, karakter meselesidir.   (Say Yayınları)

4

Raylı Sistemin Uzun Öyküsünün Kısa Şiirleri / Güntürk Üstün

Şair, onlarca kısa şiiriyle tüm raylı sistemi adeta ray ray, travers travers, balast balast ve araç araç irdeleyip dizeleştirmiş.. (Zeus Kitabevi)

7

Güçsüz Düşmezsen Hayat Güzeldir / Çizer Seth'ten

Yazar, modern yaşamın sevinçlerini kabul etmeyi reddeden; geçmiş bir zamana özlem duyan, zamanın ötesinde bir çizer. Bu kitapta bizi kendi dünyasına; çizgi ve hikayesiyle zamanda yolculuğa çıkarıyor.  (Karakarga Yayınları)

Gökdelene Giren Bulut / Behiç Ak

Gökyüzü kocaman bir hayal adası. Öykü kitaplarıyla sevilen yazar ve karikatürcü Behiç Ak, okurlarını bulutlara konduruyor. (Günışığı Kitaplığı)