Haftanın Kitapları

Haftanın Kitapları
8

Ayrılık Vakti / Jodi Picoult

Hayata her şeye rağmen devam etmenin unutulmaz romanı. Bir kızın yakıcı gerçeği arayışı. Gizli kalması mümkün olmayacak sırlarla örülü, parapsikolojik bir roman. (April Yayıncılık)

10

Amerikan Kehanetleri ve Türkiye / Ali Bektan

Bir gün Yeşeya 18'i incelerken “Kanatlarının altına alan Etiyopya'nın ötesinde olan ve denizden elçiler gönderen” ülkenin mücadeleye çağrıldığını okudu. Bu devlet, kanatlarının altına alan, belki de sembolü akbaşlı kartal gibi büyük bir kuş olan ve denizden elçiler gönderen bir devletti. (Bilge Karınca Yayınları)

6

Gölün Dibindeki Ev / Josh Malerman

Kafes'in yazarından tüyler ürpertici, yepyeni bir roman! İkisi de on yedi yaşındaydı. İkisi de korkuyordu. İkisi de evet diyordu. Mükemmel bir ilk randevuydu. Üzerinde kanoyla kürek çekilen göller, sandviçler ve soğuk içecekler…  (İthaki Yayınları)

11

Ağrı Kesici / Ademhan Esen

Bu kitap bütün ağrılarınızı kesecek! Yazar, dar kalıplara sıkıştırılmış öykünün o büyülü kanatlarını kullanarak mucizelerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor bizi. (Çınar Yayınları)

2

Kareli Öyküler / Tolga Gümüşay

“Bir fotoğraftan öykü filizlenebilir mi? Yazı ruhunu fotoğrafa borçlu olabilir mi?” Gümüşay'ın 2012'den bugüne çektiği fotoğraflar edebiyatın gücüyle buluşuyor ve öykünün kırılgan yanıyla fotoğrafın gerçekçiliğinin birbirini nasıl beslediğini okurlarına sunuyor. (Altın Kitaplar)

4

Jivago Vakası / Peter Finn, Petra Couvee

1956'da SSCB'nin Pasternak'ın tek romanı Doktor Jivago'yu yayımlatmasına izin vermemesi, ABD için propaganda fırsatı yaratmıştı. Kitapta gizli operasyonlar, aşk hikayesi ve paranoya iç içe geçiyor. (Yapı Kredi Yayınları)

7

Beyaz Dul / Nimet Erşahin

Bu kitap, yazarın tanığı olduğu hayatlardan günümüze taşınan hikayelerden oluşuyor. Tanığı olduğu hayat hikayelerinin hepsinde, konu ne olursa olsun bu topraklarda yaşanmıştır. (Kora Yayın)

9

Aşk ve Mantık / Jane Austen

Yazarın derin gözlem becerisi, zarif üslubu ve ince ironisiyle 19. Yüzyıl İngiliz yaşamının eksiksiz bir panoraması… Kitap karakter bakımından birbirine tamamen zıt iki kız kardeşin evlilik hiyerarşilerine karşı direnişleri üzerinden 19. Yüzyıl’ın en sevilen aşk hikayelerinden birini anlatıyor. (Artemis Yayınları)

3

Karanlıkta Bolero / Erkan Sarıyıldız

Hayatında kaybettiği coşkuyu ararken, içindeki keşfedilmemiş alanlara Bolero'nun melodik sarmallarına tutunarak ulaşan bir psikoloğun karanlık çığlığının hikayesi. (Destek Yayınları)

5

Gözde Bekar / Curtis Sittenfeld

Pemberley konağı, alışverişkolik Mrs. Bennet yüzünden açılmamış kolilerle dolmuş ve Mr. Bennet'in borçları yüzünden çürümüş bir haldedir. Ailenin en küçük iki kızı çalışmayı sevmez, spor yapıp, sosyal medyada takılır. (Mona)