Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 2 Nisan 2017 - 00:13
8

Gürer Aykal Şefle Yüz Yüze / Evin İlyasoğlu

Fotoğraflarla anlatılan bir yaşam öyküsü… “Gürer Aykal'ı tanıtan ve onun icrasını duyuran bu kitabın, orkestra ailesini merak edenlere bir rehber olmasını ve genç müzikçileri de o aileye girmek için özendirmesini diliyorum.” Evin İlyasoğlu. (Remzi Kitabevi)

7

Halkasız Köleler / Betül Erdoğan

Yazar, kitabında sırf dul kaldıkları için yaşamları cehenneme çevrilen kadınları anlatıyor… Her biri bir roman olabilecek otuz dört öykü… Kısa ama derin, tıpkı Anadolu kadını gibi gereksiz konuşmayan, kısa öyküler bunlar. (Ozan Yayıncılık)

6

Hayalimdeki Türkiye / Serhat Doğan

Cumhuriyet değerlerinin günümüzdeki durumuna ışık tutan yazar, Mustafa Kemal Atatürk'ün bilinmeyen yönlerini ve devlet idaresini de akıcı bir üslupla anlattı. (Resse Kitap)

2

Yedikuleli Mansur / Mehmet Berk Yaltırık

Galata Kulesi'nin akbabayı andıran gölgesi. Bıçak parıltıları, şarap kokuları, sarhoşların koynunda yattığı eğri büğrü sokaklar, bükülen kaytan bıyıklar, kadı neferlerinin ayak patırtıları, külhani topuk vurmalar, başlayan ve biten efsaneler, zorbaların kanunu, kanunun falakası… (İthaki Yayınları)

4

Papazın Kızı / George Orwell

Deneysel sayılabilecek anlatım biçimleriyle yazarın edebiyatında özel bir yere sahip olan Papazın Kızı, inancın ve inançsızlığın, ahlakın ve düşkünlüğün, paranın ve yoksulluğun sorgulandığı eşsiz bir roman. (Can Yayınları)

1

Yeni Dünya Düzeni ve Avrupa'nın – Yeniden Yapılandırılması / Nuri Yazıcı

Kitapta, Viyana Kongresi ve Paris Barış Konferansı'ndan başlayarak yeni dünya düzenine giden yol ve bizim Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti olarak bu süreç içindeki payımız ve konumumuz incelenmektedir. (Gamze Yayıncılık)

10

Barış Takımı Çanakkale'den Anadolu'ya Yürüyor! / Sevgi Özel, İbrahim Dizman

İlk meclisi gezerken çok duygulandı. Atatürk'le arkadaşlarının oturduğu sıralara dokundu. Duvardaki resimlere uzun uzun baktı. Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını yönettiği yerleri gördü. (Kırmızı Kedi)

5

Karanlıkta Görmek / Kemal Sayar

Yazar, içinden geçtiğimiz bu zor dönemin üzerimizdeki etkilerini anlatıyor ve ‘ruhsal direnç'ten bahsediyor bize. Darbe girişiminde de, yurdun dört bir yanını bombalarla sarsan terör eylemlerinde de diri tutulan cesareti, basirete çevirme zamanı şimdi. (Kapı Yayınları)