Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Kültür Sanat 9 Nisan 2017 - 01:33
4

Un / Aydan Üstkanat

Un bütün sessizliğiyle tezgahınızın üzerindeyken, üzerine eklediğiniz her damla su ona hayat katar. Ateşin gücüyle pişmeye başladığında mis gibi kokusunu duyarsınız. İşte bu koku milyonlarca insana kendini iyi hissettirir çünkü bu, hayata dair bir büyüdür. (Altın Kitaplar)

8

Parti, Cemaat, Tarikat / Tayfun Atay

Elinizdeki kitap, siyasal İslamın laik, seküler Türkiye'de sürmekte olan bu iktidar seyrini sosyal antropolojik bir süzgeçten geçirme girişimi. Yazar, söz konusu süreci kültür, kimlik, yaşam biçimi bağlamında ve dinbazlık kavramını anahtar yaparak çözümlemeye çalışıyor. (Can Yayınları)

5

Topun İki Rengi / Güldem Şahan

Kardeşçe ve barış içerisinde bir hayat hayaliyle yaşayan çocukların sesi olmayı hedefleyen kitap, duyarsızlaşan bir dünyanın isyan haykırışına dönüşüyor. (Tudem Yayınları)

9

İşte Monet / Sara Pappworth

Sanat tarihçisi Sara Pappworth'un usta kalemiyle Aude Van Ryn'in bu kitaba özel çizimleri birleşerek bizi Monet'nin büyüleyici renklerinin içine davet ediyor. (Hep Kitap)

1

Yirminci Yüzyılda Paris / Jules Verne

Bir kitaba bakarak, günün bilimsel ve teknolojik gelişmelerinden hareketle yüz yıl sonraki gelişmelere ilişkin tahminlerde bulunan Jules Verne'nin dünyada bir eşinin daha olmadığı görülüyor. (Alfa Yayıncılık)

3

Vazgeçebilmek / Guy Finley

Kitabı okurken öfke, kin, kaygı, suçluluk duygusu ve daha pek çok olumsuz düşünceden arındığınızı fark edecek ve her sorunun cevabının içinizde olduğunu göreceksiniz. (Destek Yayınları)

10

Gelir Ergeç / Yılmaz Gruda

Yazar kitabıyla ilgili olarak, “Elinizdeki -‘Gelir Ergeç' başlığını taşıyan- bu novella, kimi nesneleri, kavramları adama yazdı, adamdan saydı! İki adet de final kotarıp, gidişatı noktaladı” diyor.
(Berfin Yayınları)

2

Yaz Sıcağı / Defne Suman

Bir baba ile kızın, kadın ile erkeğin, ana ile oğulun parçalanma ve kavuşma öyküsü. Hatta ikiye bölünmüş, topraklarıyla ayrı düşmüş kardeşlerin… Kendi duygusal gelgitlerimden, hiç hesapta yokken geçmişe savrulmaktan yorulmuştum.(Doğan Kitap)