Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 16 Nisan 2017 - 01:01

3

Trump'ın Varoluşu – David Cay Johnston

Kitapta Trump'ın ‘diktatör' ve ‘düzenbaz' bir kişinin özelliklerini taşıdığı ve Oval Ofis'e girmesinin tam bir felaket olacağı harika bir şekilde anlatılıyor. ‘Mafya ile olan bağlar, açılan 4500 dava, mücevher skandalı ve ödenmemiş bir yığın fatura… İşte Trump bu şekilde yükseldi.' Mail on Sunday (Bal Yayınları)

4

Son Nefes Havaya Karışmadan – Paul Kalanithi

Hayatı boyunca felsefi sorulara kafa yoran yazar, hayatı anlamlı kılan şeyin ne olduğunu sorgularken, ölüme tanık olmuş ve yaşamı bizzat tecrübe etmiş yetenekli bir yazarın gözünden doktor-hasta ilişkisine ışık tutuyor. (Altın Kitaplar)

11

Liderin Kitaplığı- Cem Kozlu

Yazar, etkin bir yönetici ve güçlü bir lider olmak için yol gösteren kitapları okurla paylaşıyor. Bu kitaplar arasında, strateji seçimi, karar verme ve uygulama gibi pratik alanlarda en çok yararlandığı kaynaklarla birlikte, kendi dünya görüşünü geliştiren eserler de yer alıyor. (Remzi Kitabevi)

2

Uykusu Derin Şehir – Hidayet Karakuş

Birey olamamış insanın, toplumsal değerlerini kişisel duyguları için harcayan, gittikçe yalnızlığa savrulan bir insanın açmazını anlatıyor Hidayet Karakuş. Bu dönem romanının yalın, çarpıcı bir anlatımı, mekik gibi işleyen bir kurgusu var. (Bilgi Yayınevi)

12

Kapıların Dışında – Wolfgang Borchert

Kitapta, savaştan dönen Beckmann'ın hikayesi anlatılıyor. Ölülerin diyarından tesadüfen geri dönebilenlerden biri o. Fakat ne eşi ne evi ne de ülkesi bıraktığı gibidir. Şimdi her yer enkaz, herkes kaypaktır ve Beckmann nihilist bir tavırla ölümü arzular. (Can Yayınları)

5

Sinaps – Uğur Batı

Tren istasyonundasınız. Üniversitenden o gün mezun olmuş ve bunu kutlamaya giden beş masum gencin hayatını kurtarmak için, hemen yanlarında küçük ve tatlı kızıyla birlikte duran fedakar bir babayı tren raylarına itmeniz gerekiyor. Karar vermek için ise sadece beş milisaniyeniz var. (Doğan Kitap)

15

Aşk Gitme Benden – Faika Sarp

Şair, şiir yazarken akıyor ve sanki zaman duruyor. Şiirinin içindeki özenli ritim ve seçtiği sözcüklerin doğanın sesleriyle uyumlu müziği sayesinde, okuyucu bu akışa teslim oluyor. (Kora Yayın)

13

Islığını Derin Çal Yüzyılları Getirsin – Adil Gülvahaboğlu

Artvinli araştırmacı, yazar, şair, “Çanakkale'nin, Sarıkamış'ın, Sakarya'nın, Dumlupınar'ın, Kocatepe'nin ve … Güneydoğu'nun aziz şehitlerine adıyorum” dediği şiir kitabı raflardaki yerini aldı.
(Payda Yayıncılık)