Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 23 Nisan 2017 - 00:10
1

Yeşil Mürekkep / Osman Balcıgil

Sabahattin Ali, Bulgaristan'a kaçmasını sağlayacak kişinin istihbarat ajanı olduğunun farkına varamadı. Kendisini, adı ölüm olan o dipsiz kuyuya bıraktı. Kitap, acılı kuşağın mücadelesini tarihe not düşen emsalsiz bir roman. (Destek Yayınları)

8

Kaddafi'nin son gecesi / Yasmina Khadra

Ekim 2011'de Muammer Kaddafi en yakın danışmanlarıyla birlikte, memleketi olan Sirte'de saklanmaktadır. Khadra, son gecesinde Kaddafi'nin sıra dışı hayatını yeniden gözler önüne seriyor. (Bal Yayınları)

2

Yaşamın Gizli Sözleşmesi / Ebru Demirhan

Bugüne kadar en az bir kez sorduğumuz bu sorulara yanıtlar bulabilmek, kendimizi anlamak, affederek yüklerimizi iade edebilmek ve hayatımızın hikâyesini güncellemek için bu kitap çok doğru bir başlangıç olacak. (Libros Kitap)

9

Daktilo Yazıları / Akif Kurtuluş

Ekim Devrimi öncesi ve sonrasında yoğun olarak ortaya çıkan sanat-iktidar çatışması; sanatın, gerçekliği kavrama ve kurma sorunu gibi önemli meselelere değiniyor. (Can Yayınları)

4

Maresi / Maria Turtschaninoff

xYaşadığımız dünyanın yalın ama acımasız gerçekliğini fantastik bir dünyanın içinden gösteren, fakat umut ve direnme gücü aşılamayı da ihmal etmeyen etkileyici bir feminist roman. (Altın Kitaplar)

5

Küçük Kızlara Öğütler / Mark Twain

Sevgili küçük kızlar, ünlü yazar Mark Twain'den sizlere komik mi komik bazı öneriler ve öğütler var! (Kırmızı Kedi Yayınları)

7

Kangurular Neden Geri Yürüyemez? / E. Banu Gürel

Kanguruların bacakları kuyruk sokumundan kalça kemiklerine sabit olduğu için geri geri yürüyemez ve zıplayamazlar. Gençlerin de geriye değil hep ileriye gitmesiyle yaşam zenginleşir. (Mona)