Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 30 Nisan 2017 - 00:47
12

Ayrılık Vakti / Jodi Picoult

Bir annenin korkutucu sevgisi, bir kızın gerçeği arayışı ve hayata her şeye rağmen devam etmenin unutulmaz romanı. Gizli kalması mümkün olmayacak sırlarla örülü, parapsikolojik bir roman. (April Yayıncılık)

9

Kalbim Kudüs'te Kaldı / Ahmet Turgut

Yüz yıl önce bugün… Kudüs, Gazze ve Filistin; Miracın beldesi, ilk kıblegah. Birinci Dünya Savaşı'nın hakkında en az bilgi paylaşılan cephesinin ve Kudüs'ün düşüşünün hazin öyküsü. (Kapı Yayınları)

5

Seni Beklerken / Merve Öztürk

Yazar kitabıyla ilgili “Elinizde tuttuğunuz bu kitap benim hikayemdir. Belki de yalnızca sahip olduklarının kıymetini bilmeyi öğrenmek için okuyacaksın onu.” (Siyah Kuğu Yayınları)

13

Bermuda Kadın Üçgeni / Tuana Kılıçlı

Kadın ve erkek arasında bir eşitsizlik varsa, bu durum Terazi burçlu kadınlar lehine ağır basar. Ama toplum insanı bunun aksine inanmaya zorlar. Kadın egosu, utanmak ve ayıp kavramlarıyla bir cendere içinde tutulur. (Gürer Yayınları)

14

Tanıdığım Eşsiz İnsanlar / Aydemir Balkan

“Kitap, yazarın tanıma olanağı bulduğu dört büyük kişiyle, Atatürk'le, Nazım Hikmet'le, Yaşar Kemal'le ve Alparslan Türkeş'le anılarını içeriyor, onların bilmediğimiz yanlarını yansıtıyor. Kitabı bir çırpıda okuyorsunuz.” Hıfzı Topuz (Tarihçi Kitabevi)

11

İçimdeki Duvarlar / Esra Güntay Beyatlı

Koşulsuz isimli serinin bu ilk kitabı, kendi içine yolculuk yapan bir kadınla yol arkadaşı yapıyor bizi. İçine hapsolduğumuz duvarları aslında bizlerin ördüğünü, alışıldık normların çok dışında kalan bir aşk hikayesiyle bize açıklıyor. (Omega)

15

Yol Arkadaşım / Gündüz Vassaf

20 ülke. 40 havaalanı kapısı. 64 yol hikayesi. Kitaptaki yazılarla bir zamanların hanlarına, bugünün havaalanlarına bambaşka bir gözle bakacaksınız. Belki de bu mekanların nice an ve anıyı nasıl da sadakatle sakladığını göreceksiniz. (Karakarga)

8

Kozmos / Carl Sagan

“Alanında göz kamaştırıcı, önerilerinde kışkırtıcı. Sagan edebi bir coşkuyla yazıyor. Harika bir eser. İnsan aklının tüm noktalarına değinen kitap gerçek olmayacak kadar gerçek.” The Cleveland Plain Dealer. (Altın Kitaplar)

10

Kesmeşeker / Eddi Anter

“Hayat okulunda okuyan öğrenci zorlu sınavlarla baş etmek zorundadır. Ne yazık ki bu okulda seçmeli ders olmaz” sözlerini annesi hep tekrarlardı. Fakat onu hiç anlamadılar. (Destek Yayınları)

6

Öteki Düşler / Yiğit Bener

Kitap, anı ve öykünün sınırının kimi zaman birbirine karıştığı, kayıp olgusu ortak paydasında buluşan öykülerin toplamı. Yazar, gerektiğinde ironinin ve fantastiğin de desteğini alıyor yazdıklarında. (Can Yayınları)

7

Leyla Sert Bir Nota / Anıl Nişancalı

Roman geçmişten bugüne genç bir adamı etkileyenleri sert ve gerçekçi bir dille, bütün karakterlerin hatta kedilerin gözünden anlatıyor. (Mylos Kitap)