Sözcü Plus Giriş

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN
Güncellenme: 04:58, 12/11/2017
Haftanın Kitapları

Biraz olsun tebessüm edebilmek

– Başyazarımız Rahmi Turan'dan ‘Cumhurbaşkanı ve Başbakanlardan Dinlediğim Muhteşem Fıkralar'… “Bin bir sıkıntı içinde çalkalanan ülkemizde insanların büyük bölümü gülmeyi unutmuş durumda. İşte bu kitabı, gülmeyi unutan insanlarımızı biraz olsun tebessüm ettirebilmek için yayınladık.” (Toker Yayınları)

dinledigim

İşlerin seyri değişti

– Ayşe Erbulak'tan ‘Çok Şekerli Ölüm'… Mehmet ve Oktay, deniz kazası geçirmiş; önce Oktay sonra da Mehmet kurtulmuştu. Bir yıl sonra Medcezir Dedektiflik Bürosu'na gelen bir telefon, işlerin seyrini değiştirecek gibiydi. (Mona Kitap)

coksekerli

Geçim, mevki ve ahiret

– Hint filozofu Beydeba'dan ‘Kelile ve Dimne'… “Evvel zamanda bir baba yaşlanınca üç oğlunu karşısına almış ve onlara şu öğütte bulunmuş: Ademoğlu dünyada üç şeyin peşinden koşar: Geçim, mevki ve ahiret hazırlığı.” (Kapı Yayınları)

kelile

Genç ve enerjik ol

– Miyase Bülbül'den ‘Ye İç Fit Ol-Alkali Beslen'… Sindirim sistemimizi rahatlatan ve genç olmamızı sağlayan besin kombinasyonlarının 10 temel kuralı var. Besinlerin sindirim açısından birbirleriyle en efektif biçimde uyumu, vücudu toksinlerden arındırıp hafif alkali yapısını korumasına yardım eder. (Alfa Yayıncılık)

ye-ic-fit-ol

Gerçeklerin üstünü örtmek

-Jo Nesbo'dan ‘Hamamböcekleri'… Tayland'daki Norveç Büyükelçisi Molnes ucuz bir motel odasında ölü bulunmuştur. Harry Hole cinayeti araştırmak ve gerekirse gerçeklerin üstünü örtmek için Oslo'dan Bangkok'a gönderilir. (Doğan Kitap)

hamambocekleri

Zihinsel yenilenme

– Novalis'ten ‘Mahrem Günce'… Bu kitabı oluşturan metnin özel boyutu yakıcı: Şair, insan, düşünür kaynaşmış, bütünlenmiş haliyle karşımızda. Romantizm, Aydınlanma hareketinin hemen ardından fışkırmış bir akım, derin bir hareket ve bir zihinsel yenilenme girişimi. (Kırmızı Kedi Yayınları)

mahrem-gunce

Bir diyarın masalı

– Ayşe Eşmeli Ayar'dan ‘Zaman Krallığı'… Yazar, bu ikinci çocuk kitabında, önemli ya da önemsiz, küçük ya da büyük gördüğümüz her şeyin aslında birbirini tamamladığı; birlik olunarak güzelleşen, tamamlanan ve dengesini bulan bir diyarın masalını anlatıyor. (Flamingo Çocuk)

zaman-kralligi
Yayınlanma Tarihi:04:56,