Sözcü Plus Giriş

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN
Güncellenme: 05:19, 19/11/2017
Haftanın Kitapları

Zor bir adam

ben-sultan

Halil Bezmen'den ‘Ben Sultan Abdülhamid Han'… Yazar diyor ki: “Sultan zor ve hikayesi olan bir adam. Dünyada her düşünce ve duygunun bir yüzeyden görünümü bir de derinliği vardır. Yüzeydekini görene gazeteci, derindekini görene filozof, arkadaki görünmeyeni görene de romancı derler.” (İskenderiye Yayınları)

Sözcü'deki yazılarından

cevapsiz-sorular

– Mehmet Türker'den ‘Cevapsız Kalan Sorular'…  Rahmi Turan'ın önsözünden: “Vefatından sonra basılan ve SÖZCÜ'deki yazılarından Yalçın Toker tarafından oluşturulan bu yeni kitabında önsöz yazmak bana gurur verici bir görev oldu. Dilerim Mehmet kardeşimin ruhu şad olur.” (Toker Yayınları)

Aşkın soğuk ya

karda-bir-doksan

– Susan Kreller'den ‘Karda Birdoksan'… Bir arkadaşlığın aşka dönüşmesini ve ilk kalp kırıklığını yalın üslubuyla anlatan yazar, yaşıtlarından farklı bir gencin hissettikleri eşliğinde, normal kavramını tartışmaya açıyor. (On8 Kitap)

Karanlık bir hikaye

kosarken

– Burcu Arman, romanı ‘Koşarken Belli Olmaz'da sevilmeden paylaşılan hayatların hikayesini anlatıyor. “Benim başıma gelmez”li cümlelerin bütünü var bu romanda. Yazar, karanlık bir hikaye anlatırken bile sanki kaleminden ışıklar saçıyor. (Çınar Yayınları)

10 bin rüyanın yorumu

ruya-sozlugu

– Pamela Ball'den ‘Resimli Rüya Yorumları Sözlüğü'… Sözlükte 10 binden fazla rüyanın geleneksel ve psikolojik yorumu yer alıyor. Bu şekilde amaç, hangi yorumun rüyaya daha uygun olduğunu, rüyacının keşfetmesi amaçlanmış. (Mona Kitap)