Sözcü Plus Giriş

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN
Güncellenme: 05:11, 26/11/2017
Haftanın Kitapları

Ses getiren olaylar

kripto

Araştırmacı gazeteci Saygı Öztürk, Türkiye'nin yakın tarihinde olup bitenleri kendine has üslubuyla gözler önüne seriyor. Yakın tarihimizin ses getiren pek çok olayı bütün çıplaklığıyla ‘Kripto Üçgeni'nde… (Doğan Kitap)

Ruhta çözülme

kullerinden-dogmak

Nimet Erenler Gülkökü'den ‘Küllerinden Doğmak'… Yazar “Ezoterizm; mitolojinin sembollerine bürünüp sırlar diyarına gizlenmiş, DNA'larda vücut bulmuş, kelimelerde perdelenmiş, bir tek kavrayış yoluyla ruhta çözülmeyi beklemekteymiş” diyor.
(CBN Yayıncılık)

Krizlerin gerçek yüzü

zor-rota

Onur Öymen, ‘Zor Rota' adlı kitabında gençlik yıllarının ve diplomat olarak görev yaptığı dönemin anılarını okurlarıyla paylaşıyor. Kitapta, 38 yıl boyunca yaşanan pek çok krizin ve bazı gelişmelerin içyüzünü de öğreniyoruz.
(Remzi Kitabevi)

Haber maratonu

buyuk-yaris

Dilek Sever, ‘Gerçeklerin Peşinde 1-Büyük Yarış'ta okurlarını, havalı bir gazete yöneticisi ve gerçeğin peşinde koşturan muhabirler eşliğinde, skandallarla ve sürpriz partilerle akıp giden hareketli bir haber maratonuna çağırıyor.
(Tudem Yayınları)

Askere kurulan kumpaslar

28-subat

Gazeteci- yazar Mehmet Bican'dan ‘28 Şubat'tan Bugüne Bakmak'…  Kitap 28 Şubat süreci sonrası yargılama aşamasında yaşananları ve şimdilerde FETÖ'nün üyesi olmakla suçlanan davanın savcılarının askerlere kurduğu kumpasları gün yüzüne çıkarıyor. (Galeati)

Sitemsiz bırakacak

dogumundayim

Serpil Devrim'den ‘Doğumundayım Günün'… Zaman, göğsünün kafesine bastırdığı güneşi öpe koklaya bırakacak kollarından. Bırakacak sitemsiz, çekincesiz. Çıplaklığından, narin ve kırılgan gövdesi aklaştıracak usulca grisini çarşafın. (Çıngı Yayıncılık)

Sıra dışı dostluk

kucuk-vampir-tasiniyor

Angela Sommer-Bodenburg'tan ‘Küçük Vampir Taşınıyor'… Kitapta, vampirlerle ilgili öyküleri elinden düşürmeyen Anton ile karanlıktan korkan sevimli vampir Rüdiger'in sıra dışı dostluğu anlatılıyor. (Hep Kitap)

Nasıl yükseldiler

en-uzun

yDemokrasi tarihimizin ‘En Uzun Gece'sini okumaya hazır mısınız? 15 Temmuz, demokrasimizin en derinden yara aldığı bir darbe girişiminin tarihi oldu. 250 insanımız yaşamını yitirdi, binlerce kişi ise yaralandı. En etkili rütbelere nasıl yükseldiler? (Asi Kitap)

Toplumsal acılar

bize-ask

Enver Aysever'den ‘Bize Sağanak Aşk Lazım'… Yazar, gençliğinden bugüne biriktirdiklerini, rüzgara karşı yürüme cesaretiyle anlatıyor. İstanbul'dan Datça'ya; Tanrı'nın, aşkın, ölümün, toplumsal acıların sözcüklerini yazıyor. (Tekin Yayınevi)

Ötekilerin hikayesi

ben-bir

Güzin Öztürk, sorun odaklı yepyeni romanı ‘Ben Bir Hayaletim'de, öteki olarak gördüklerimizin hikayesini anlatıyor. Öztürk, otizmli bir çocuğun insanlar tarafından görünür olma çabasını umut dolu bir kendini keşif serüvenine dönüştürüyor. (Tudem Yayınları)

Dakota CassIdy'den Harika bir seri

kurtadama

Dakota Cassidy'den romantizm, mizah ve paranormalliği bir araya getiren harika bir seri: ‘Paranormal Aşklar/ Kurtadama Aşık Oldum'… Bobbie-Sue kozmetik şirketinin hırslı kızlarından Marty Andrews, kariyer basamaklarında istediği yerde olmadığını anlamıştır…  (Mona)