Haftanın Kitapları

Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları

Haftanın Kitapları

Kendinizden geçeceksiniz

Karen Dionne'den ‘Bataklık Kralı'nın Kızı'… “Muhteşem… Bir gerilim romanı ancak bu kadar iyi olabilir.” -New York Times Book Review- (Altın Kitaplar)

bataklik

Ebeveynlik yaklaşımı

Daisy Waugh'den ‘Kasmadan Annelik'… Bu kitap; “Dünyayı durdurun, küçük kralımız kendini ifade edecek” tarzı ebeveynlik yaklaşımının sonuçlarını eğlenceli ve rahatlatıcı bir dille anlatıyor. (Tara Kitap)

kasmadan

Bütün sayılar hakkında

Norveçli yazar Magnus Holm'dan ‘Sayıların En Büyüğü'…  Küçüğünden büyüğüne, hatta sayılamaz boyuttaki devasa, şaşırtıcı bir sayı olan googolplekse uzanan kitap deyim yerindeyse evrendeki bütün sayılar hakkında. (Uçanbalık Yayıncılık)

sayilarin

Hepsiyle dost olduk

Atilla Dorsay'dan ‘O Güzel Atlara Binip Gidenler'… Yazar kitabı için şöyle diyor: “Bu kitapta yer alan tüm ünlüleri bizzat tanıdım; hemen hepsiyle dost olduk. Birlikte çok şeyler yaşadık; çok özel olaylara, dönemlere tanık olduk. Bu, bence kitapta yer alan kişilerin temel bir özelliği.” (Remzi Kitabevi)

oguzel

Gülümseten roman

Mahir Ünsal Eriş'ten ‘Öbürküler'… 60'lı yılları, bir daha asla dönemeyen ötekileri geri getiren, hüzünlü ve gülümseten bir roman. (Karakarga)

oburkuler_kapak_

Başkalarına aktarma

Julia Shaw'dan ‘Bellek Yanılgısı'… Yazar kitabında, gerçekle ‘yaratılan' geçmişin kişinin hayatına nasıl etki edebileceğini anlatıyor. (Say Yayınları)

bellek-yanilgisi

Hayal kurabiliyoruz

Jimmy Liao'dan ‘Bir Dileğim Var'… Bir şeyi tüm kalbinizle, inanarak dilerseniz ve gerçekleşmesi için yılmadan çalışırsanız, kötülükler kralı bile gelse, o dileğin gerçekleşmesini en-gel-le-ye-mez! ‘İnsanlar güzel varlıklar çünkü hayal kurabiliyorlar.' -Jimmy Liao- (Desen Yayınları)

bir-dilegim-var

Sporsuz hayat olmaz

Defne Ongun Müminoğlu'ndan ‘Oyun Peşinde'… Farklı bir aileyle tanışmaya hazır mısınız? Ateş Bey'in günleri müzik, Yaprak Hanım'ın ise resimle geçiyor. Uzay ise sporsuz hayat düşünemiyor. (Artemis Çocuk)

oyun-pesinde

Yazıları birleşti

Halka Doğru/Büyük Mecmua (1919) ve Yedigün (1936-1939) Yazıları Halide Edib Adıvar. Kağıda düşürdüğü her harfe halkın aydınlanması için bir görev yükleyen Halide Edib'in iki farklı dönemde yayımlanan yazıları bu kitapta birleşti. (Can Yayınları)

halka-dogru

Etkili konuşma teknikleri

Ali Kirman'dan ‘Toplulukları İkna Sanatı'… Yazar, kitabında, yalnız iş dünyasındakilere değil, öğrencilere, öğretmenlere, eğitmenlere, eğitim görevlilerine, politikacılara, en çok gereksinim duyulan ve büyük farklılık yaratan, etkili konuşma tekniklerini sunuyor. (Ceres Yayınları)

topluluklari-ikna

Çocuklar için

Mavisel Yener'den ‘Zaman Torbası'… Gözlerini ve yüreklerini özgür bırakarak öykü kahramanlarının peşine düşebilen çocuklar için. (Bilgi Yayınevi)   

zamantorbasi

Bütün insanlara…

Cihangir Akşit'ten ‘Sarı Sessizlik'… Her savaş insan olma mücadelemizi kaybettiğimiz anlardır; ama bu kaybediş içindeki kazanımları ancak benzer mesleki ortamları biraz olsun yaşayan biri bilir. (Asi Kitap)

sari-ses